Juhtkiri: Häda toetuste pärast

Ruhnu saarele on sisse kirjutatud kaks korda rohkem inimesi, kui seal tegelikult elab. Põhjuseks on sõidusoodustus. Kuna ruhnlased saavad saare ja mandri vahet sõita palju soodsamalt kui võõrad, on ennast Ruhnu sisse möllinud ka paljud suveruhnlased.

Pahandus tekkis Ruhnus aga hoopis sünnitoetusest, mille maksmisel tahab vallavalitsus selget vahet teha Ruhnu saarel elavate laste ja üksnes toetust ihkavate suveruhnlaste vahel. Õige ka! Miks peaks Ruhnu vald toetama neid lapsi, kes tegelikult saarel ei ela.

Samas tuleb aru saada ka vanematest, kes elavad Tallinnas, kuid sisse kirjutatud on Ruhnu. Tallinna linnalt nad lapse sünni korral toetust ei saa, aga kui nad lapse Ruhnu elanike registrisse jätavad, ei saa nad oma maimukest pealinnas lasteaia järjekorda panna.

Hiljuti kutsus Muhu vallavalitsus maksutulu saamise nimel suvemuhulasi end valda sisse registreerima. Ka selle üleskutse järgijad jääksid siis ilma neist hüvedest, mida nad saavad omavalitsusest, kus nad peamiselt elavad. Tallinlased näiteks siis ka pealinna ühistranspordisoodustusest.

Nokk kinni, saba lahti!

Print Friendly, PDF & Email