Saade “Sind otsides” aitas saarlannal leida isa

Saade “Sind otsides” aitas saarlannal leida isa

HINGERAHU: Aasta eelviimasel päeval istus Leena oma jõulukaunistuste ja isikliku käsitööga ehitud kodus ja oli õnnelik, et leidis üles oma isa ja oma tütre vanaisa. Foto: Tõnu Veldre

TV3 saade “Sind otsides” viis Kaarma vallas elava Leena kokku Novgorodis elava isaga.

“Suvel plaanib isa meile külla tulla,” ütles Leena Saarte Häälele, lisades, et on leidnud hingerahu.
“Ma olen väga õnnelik,” kinnitas ta, märkides, et kuigi saatesse minek oli paras julgustükk, mida igaüks ette võtta ei suudagi, on ta endaga rahul, et selle läbi tegi.

Isa kontaktid kaotanud ja aastaid teadmatuses elanud Leena nägi TV3 saate reklaami ja otsustas helistada, et kirja kirjutamise ja vastuse ootamisega rohkem mitte aega raisata.
Leena on sündinud Eestis, tema ema on eestlanna ja isa venelane. Pärast tütre sündi kolis pere elama isa kodulinna Novgorodi. Kui Leena oli 5-aastane, läksid ema ja isa lahku ning ema tuli koos temaga tagasi Eestisse, oma vanematekoju Saaremaale.

Algul Leena suhtles isaga. Kui bussijuhist isa Pärnus käis, sõitis Leena Saaremaalt kohale ja nad said paariks tunniks kokku. 15-aastasena võttis Leena ette suure seikluse ja läks isale Novgorodi külla. Ta oli seal väga oodatud – sõbralikud olid ka isa uus naine ning poolvend ja -õde.

Saatejuht Krista Lensiniga vesteldes tunnistas Leena, et teda painab mõte, et äkki isa või tema uus pere ei soovi temast enam midagi kuulda. Ja veel pihtis ta, et tegelikult on tal olemas isa telefoninumber, kuid ta pole julgenud helistada. Paraku selgus nüüd, et sellist numbrit pole enam olemas.
Ent Novgorod ei asu ju kusagil teises ilma otsas ja pealegi mäletas Leena, kus isa seal toona elas.

Novgorodi bussijaamast alustas Leena mälu järgi sama teekonda isa juurde, mis 25 aastat tagasi. Naabritelt sai ta teada, et isa korteris elavad hoopis uued inimesed, kes tema isast midagi ei tea.
Korraga ilmus välja naabrinaine, kes teadis tema isa ning andis ka isa uue telefoninumbri ja aadressi. Isa oli kolinud maale, mõnikümmend kilomeetrit linnast.
Juba paar tundi hiljem oli Leena isa embuses ja neid 25 aastat poleks nagu vahepeal olnudki.

Print Friendly, PDF & Email