Abiellujaid oli tänavu vähem kui mullu (1)

Abiellujaid oli tänavu vähem kui mullu

ÕNNELIK PRUUTPAAR: Triinu Tasa ja Kaupo Kõrven otsustasid oma kooselu ametlikuks muuta Kuressaare linnuses. Foto: Tõnu Veldre

Selle aasta viimasel võimalikul päeval abiellumiseks ehk 30. detsembril tegi Saaremaal oma kooselu ametlikuks kolm noorpaari.

Neist kolmest viimased ehk tänavused kõige viimased abiellujad olid Kaupo Kõrven ja Triinu Tasa, kes otsustasid olulise sündmusega ühele poole saada Kuressaare linnuse kapiitlisaalis.
Peigmehe sõnul valisid nad pulmakuupäeva ise ning mingit muud erilisemat põhjust säärasel valikul polnudki kui see, et eile oli neil mõlemal võimalik Saaremaal viibida.

“Oleme Eestis piiratud aja ja teadsime, et sel ajal oleme kindlasti siin,” selgitas Kaupo Kõrven Saarte Häälele. Nii pruudil kui ka peiul on vähemalt pool suguvõsa Saaremaalt pärit ning just seepärast tahetigi pulmapidu Saaremaal korraldada.
Lossis otsustati abiellu astuda aga seetõttu, et kuna peigmees leeritatud pole, siis kirikus ei oleks neid lihtsalt vastu võetud, märkis peig muiates.

“Arvasime, et loss on vähemalt sama hea, kui mitte parem,” lisas Kõrven.
Kuigi abielu kasuks otsustajaid on paraku üldjuhul vähem kui neid, kes vabaabielus elavad, leidsid nemad peigmehe sõnul, et omajagu aega on juba niisama koos oldud ka.
“Mõtlesime, et kui meil pere tuleb, miks me peaksime n-ö eraldi koos olema. Kui oleme koos, siis teeme seda nii nagu kord ja kohus,” põhjendas ta.

Noored paari pannud Saare maavalitsuse perekonnaseisuametnik Avo Levisto ütles Saarte Häälele, et tänavu on maavalitsuse ja vaimulike sõlmitud abielusid kokku 93. Neist maavalitsuse sõlmitud 80 ja maakonna vaimulike sõlmitud 13. Notarite sõlmitud abielude kohta Saare maavalitsusel Levisto sõnul andmed puuduvad. Mõnevõrra on tänavune abiellujate arv, kui need juurde liita, tegelikult siis pisut suurem.

Eelmisel aastal sõlmis Saare maavalitsus 90 abielu, kiriklikult laulatati 23 paari ning kokku oli abiellujaid seega 113 paari. “20 võrra enam kui sel aastal,” nentis Avo Levisto. Erilisi lemmikkuupäevi abiellumiseks, mis oleks noorpaaride rohkuse poolest teistest tunduvalt erinenud, sel aastal perekonnaseisuametniku sõnul olnud ei ole.

Print Friendly, PDF & Email