Juhtkiri: Kaevud kui surmalõksud (2)

Juhtkiri: Kaevud kui surmalõksud

 

Tänavu on Eestis kaaneta kaevudesse kukkudes surma saanud juba vähemalt viis inimest.

Surm on alati traagiline, neid surmasid oleks aga saanud kindlasti ära hoida. Millegipärast ei ole kuulnud, et keegi oleks end neis surmades süüdi tunnistanud. Või kedagi oleks süüdi tunnistatud. Ometi asuvad need kaevud kellegi maal või on need kellegi hooletusest kaaneta jäänud.

Tänane Saarte Häälgi kirjutab, kuidas Kuressaares Uuel tänaval lapselapsega jalutav naine avastas parkla kõrval pehkinud laudadega kaetud kaevu. On õnn, et keegi pole sinna juba sisse kukkunud. Ja õnn, et ohtliku kaevu avastanud naine sellest ka teatas. Loodetavasti saab see kaev nüüd kindla katte. Nii vähemalt abilinnapea Kalle Koov lubas.

Eilses Saarte Hääles kirjutasime, et Orissaare vallavalitsus on asunud välja selgitama kaaneta kaevude asukohti ja palub sellega seoses maaomanikel need õnnetuste ärahoidmiseks korda teha. Orissaare valla eeskuju võiksid, tegelikult lausa peaksid järgima ka teised omavalitsused. Vastasel juhul kuuleme varem või hiljem kaevu kukkumisest või veel hullem – uppumisest – ka Saaremaal.

Print Friendly, PDF & Email