"Armastuse kivi" käis vaatamas saalitäis huvilisi

"Armastuse kivi" käis vaatamas saalitäis huvilisi

ISE TEHTUD, HÄSTI TEHTUD: Tänutäheks näidendi "Armastuse kivi" autorile ja lavastajale Margit Metsale kinkisid näitlejad talle pildi, mis on jäädvustatud "prototüübi" – kivi – juures, kus noored armunud salaja kohtamas käisid. Foto: Aare Laine

Reede õhtul tõid viis vahvat päkapikku Eikla klubis publiku ette “Armastuse kivi”, näitemängu, mille kirjutas ja lavastas kohaliku kaupluse müüja Margit Mets. Esietendusele elas kaasa saalitäis näitemänguhuvilisi nii oma külast kui kaugemaltki.

“See on armastuse kivi, mis metsas üksi sambla all. Ja suvel õitsevad siin lilled ja linnud sõbraks tal,” laulsid päkapikud kivi juures.
Margit Mets oli laulumängu kirjutamisel inspiratsiooni saanud elust enesest. Ammu aega tagasi olid metsas suure kivi juures salaja kohtamas käinud valgete pikkade patsidega ilus tütarlaps ja tumedapäine lokkis juustega noormees. Terase ja särtsaka tüdruku nimi oli Katariina. Tõsise olemisega poisi nimi olnud Lembit. Mis sai Katariinast, mis Lembitust? “Armastus kasvaks suureks, läks laia maailma rändama,” teadsid päkapikud.

Näitemängu lõppedes võtsid päkapikud kätte laternateks muutunud taevatähed ja kinkisid publikule palju armastust.
Boris Lehtjärv, Andres Smidt, isa ja poeg Indrek ja Lenno Lepamets ning Janter Saluhhin tulid osatäitmisega väga hästi toime.
Näidendi autor ja lavastaja Margit Mets jäi näitlejatega rahule. Neist enamik oli teatrilaval publiku ees esmakordselt. Lühinäidendi lavaletoomiseks kulus aega vaid kaks nädalat.

“Kui näitemängu tegemisest esimest korda kuulsin, siis mõtlesin – mis näidend, mis päkapikud! Nüüd, kus meil oma arust kõik õnnestus ja publik kaasa elas, saame öelda, et tehtud!” jäi Smidt Metallis lukksepana töötav Indrek Lepamets oma elu esimese rolliga näitelaval rahule.
Lihtne armastuselugu ja just see, kuidas päkapiku rollis näitlejad selle pealtvaatajate ette tõid, ei jätnud ühtegi saalisviibijat külmaks.

“Armastuse kivi” innustab näiteseltskonda otsima uusi ideid kohaliku kultuurielu edendamiseks. Laulumängu kirjutanud Margit Metsa hinnangul pakub elu ise kõike seda, mida näitemänguna rahva ette tuua. “Mehed, kes mängida tahaksid ja oskavad rolli sisse elada, on meil olemas. Kui naisosatäitjaid vaja, küll me neid ka leiame. Ise peame elu huvitavaks tegema,” mõtiskles Margit Mets ilmselt juba uuest lavatükist.
Eikla klubi juhataja Mai Metsamaa võib hakkajatest oma küla elanikest ja ümbruskonna kultuurihuvilistest vaid rõõmu tunda. Klubis tegutseb mitu ringi. Tegevust leiavad nii noored kui eakad, nii mehed kui naised. Tähtsaks peab Mai Metsamaa Kaarma vallavalitsuse toetust.

“Kui olen vallavalitsusest abi küsinud, siis olen seda ka saanud. Eikla kandis on aktiivsed inimesed. Loodame, et kultuuri edendamine läheb sihipäraselt. Jõulupidu läks kenasti korda. Aastavahetusel tuleme jälle kokku. Tantsime uude aastasse,” märkis Mai Metsamaa.
Järgmise aasta plaanid on Eikla klubil tehtud. Tegutsemist jätkavad naiste aeroobika- ja kudumisring, noored käivad lauatennist mängimas ja jõusaalis rammu kogumas. Näitemänguseltskond seab uusi eesmärke.

Print Friendly, PDF & Email