Patrick viis voolu (1)

Patrick viis voolu

TORMIMURD KAALIS: Kaali järve juures oli Patricku laastamistööd näha ka eile. Foto: Egon Ligi

Saare maakond pääses jõulupühade aegu möllanud tormist kergemalt, päästjad said vaid 11 väljakutset ning voolukatkestus puudutas 2335 klienti.

“Seekord on saared tormi mõjudest vähem puudutatud kui paljud muud maakonnad,” ütles Eesti Energia kommunikatsioonispetsialist Tuuli Sokmann.
“Kokku oli Saaremaal väljas kümme keskpingeliini, mis puudutas 2335 klienti,” sõnas Jaotusvõrgu juhtivspetsialist Villord Laul. Kõige rohkem kliente (1550) oli elektrita esmaspäeva varahommikul. Rikkeid kõrvaldas üheksa rikkebrigaadi.

Laulu sõnul said esmaspäeva õhtuks kõik keskpinge rikked kõrvaldatud ning vooluta jäid veel mõned madalpinge liinid, mille taga oli umbes 50 klienti.
“Sadakond klienti olid vooluta ligi ööpäeva, enamiku jaoks taastati elektrivarustus tunduvalt kiiremini,” märkis Laul.
Päästjatel oli tugevast tormist põhjustatud väljasõite 11 ning enamasti oli tegu teele murdunud ja liiklust takistanud puudega. Paaril korral tuli ka väljakutse seoses murdunud elektripostidega.

Torm lõi ka parvlaevaliikluse veidi sassi, kuid kõik soovijad said siiski ilusti üle veetud. Esmaspäeval ei toimunud reise Triigi–Sõru liinil ning ära jäid hommikused sõidud Rohuküla ja Heltermaa vahel. Laevaliiklus Kuivastu ja Virtsu vahel oli aga graafikukohane.
“Jõulupühad möödusid klientidele ladusalt, kuna liinidele oli planeeritud lisajõud nii personali kui ka täiendavate reiside näol,” ütles OÜ Väinamere Liinid teenindusjuht Anu Hiiuväin.

Print Friendly, PDF & Email