Kiitusega pole vaja koonerdada!

On aastavahetuse aeg. Kõikjal tehakse kokkuvõtteid lõppevast aastast, peetakse pidusid, tunnustatakse tublisid tegijaid. Nii ka Kuressaare noorte huvikeskuses.

Kogu mööduva aasta, eriti aga novembri ja detsembri päevad ja õhtud on olnud noortekeskuse töötajatel siginat-saginat täis. Juba novembri lõpust alates võis näha vilgast askeldamist raekoja keldris, kus tegutsesid erinevad töötoad: küpsetati piparkooke, meisterdati akna-, ukse-, lae- ja seinakaunistusi, tehti jõulukaarte jne, jne. Tegevust jätkus neljaks päevaks ja see ettevõtmine läks väga hästi korda tänu noortele vabatahtlikele Kristjanile, Vilmarile, Karlile Kuressaare ametikoolist ning Erlele, Katile, Ingeborgile, Kajale, Annelyle ja Leenele, kes olid noortekeskuse noorsootöötajatele Annikale, Liile, Tanielile ja Annele suureks abiks.

Päkapikud jagasid helkureid

Päkapikunädala lõpetas 1. detsembril kesklinna kuuse all toimunud päkapikkude trall, kus sai nautida päkapikukostüümides võimlejate-tantsijate esinemist ja nende poolt publikule õpetatud tantsu.
Tänud huvikeskuse võimlemis- ja tantsuringide lastele, juhendajatele Tiiule ja Enele ning päkapikutralli läbiviimisel abistanud vabatahtlikele Alverile, Karlile, Aarele ja Kailiisile.

Pärast trallitamist kuuse all ja enne päkapikudisko algust raekeldris oli päkapikkudel tol jõulukuu esimesel õhtul täita väga suur ja tähtis tööülesanne – hargneda laiali Kuressaare linna tänavatele, et piiluda, kas linnakodanikud ka helkureid kannavad.
Peapäkapikk Marjana juhendamisel jaguneti enne teeleminekut sünnikuude järgi gruppidesse. Iga grupp, keda juhtis täiskasvanud päkapikk, sai kaasa kotikese helkuritega, mille külge oli kinnitatud sedel südamliku sõnumiga “Kui hoolid, siis sära!”.

Kotikesed said tühjaks üsna kiiresti, mis näitab, et meie väikeses linnakeses on veel inimesi, kes arvavad, et nad on pimedas nähtavad ka ilma helkurita. Aga uskuge, ei ole, eriti veel pimedal ja vihmasel sügistalvel.
Kuid vaatamata sellele oli päkapikkude arvates üldpilt meie linna jalakäijatest ja jalgratturitest särav. Täname siinkohal noortekeskuse noorsootöötajaid, kes on juba väga palju aastaid pühendanud end igal sügisel kõikide Kuressaare linna koolide neljandate klasside õpilaste helkurikoolitusele “Must nukk”, kus lapsed saavad väga selgeks helkuri vajalikkuse ja viivad selle info ka oma kodudesse.

Suur tänu ka noortekeskuse jalgratturite koolitajatele, kes on aastaid teinud linna koolide kolmandate klasside õpilastele liikluse selgeks nii teoorias kui ka praktikas. Meie ühise tubli töö tulemus on linnapildis näha: helkureid kandvad jalakäijad, korrektselt valgustatud jalgrattad ja kiivreid kandvad jalgratturid, kes hoolivad iseendast ja seeläbi ka oma lähedastest.
Tänusõnad ka klassijuhatajatele meeldiva koostöö eest, samuti Lääne regionaalsele maanteeametile, kes toetab kõiki noortekeskuse liiklusteemalisi projekte.

Aitäh kõigile lastele ja noortele, kes on leidnud tee kas noortekeskuse ringidesse või avatud keskustesse, pakkusime teile lõppeval aastal parimat, mida suutsime, aga me ei ole unustanud, et alati saab paremini.

Aare Martinson – isa paljudele lastele

Lõpetuseks tahan öelda tänusõnad sulle, Aare Martinson, 15 aasta tubli töö eest, mida oled Kuressaare noorte huvikeskuse juhina teinud. Lisaks aasta isa tiitlile oled sa olnud hea isa lugematule hulgale noortekeskuse lastele ja noortele, hea juht meile – praegustele ja endistele kolleegidele, hea ideede generaator, organisaator ja kõikidel üritustel kaasalööja. Jätkugu sul sinule nii omast mõistvat suhtumist, kannatlikkust ja nooruslikku energiat ka uuel ametikohal Valjala vallas.

Meeldivat aastavahetust, südamesoojust ning palju häid mõtteid ja tegusid algavaks aastaks kõigile!

Anne Nelis
Kuressaare noorte
huvikeskuse juhataja asetäitja

Print Friendly, PDF & Email