Noorsootöötajad küsisid palka tagasi (2)

Noorsootöötajad küsisid palka tagasi

 

Kuressaare linna kümme huvijuhti ja noorsootöötajat saatsid detsembri alguses linnavalitsusele pöördumise, kus soovisid nende palga ennistamist kärbete-eelse aja tasemele. Vaid viieprotsendiline palgatõus paneb neid oma sõnul lausa nördima.

Noorsootöötajad kirjutavad, et nad said toona aru, et linnavalitsusel oli põhjust 2009. a palka 18% alandada, ning on kannatlikult oodanud aegade paranemist. Kuid nüüdseks on palga alandamisest möödas juba kaks aastat.
Nad avaldavad oma kirjas nördimust, et palgad on nii väikesed, et raskusi on isegi oma pere- ja eluasemekulude katmisega. Rääkimata näiteks kohalike tasuliste kultuuriürituste külastamisest.

Samas on nad kõik kvalifitseeritud töötajad, näiteks kolm huvijuhti on isegi vanemõpetajad. “Oma tööd tehes ei loe me töötunde ega nädalapäevi, vaid anname endast alati rohkem, kui töötunnid ette näevad,” kirjutavad noorsootöötajad. Sisuliselt on nende palgad veel väiksemad kui õpetajatel, kes käisid hiljuti Toompeal endale palgalisa nõudmas.
Kirja lõpus esitavad noorsootöötajad ka kaks nõudmist. Esiteks nõuavad nad oma palga ennistamist tasemele, kus see oli enne 1. aprilli 2009. Teiseks soovitakse ennistatud palgale lisaks 5-protsendilist palgatõusu. Vastasel juhul nõuavad nad tööaja vähendamist.

Nüüdseks on noorsootöötajad ja linnavalitsuse esindajad omavahel ka kohtunud ja üksteise muresid kuulanud, kuid Kuressaare noorte huvikeskuse noorsootöötaja Taniel Varese (pildil) sõnul on probleem ikka üleval. Kirja kohta ütles Vares, et see ei olnud kindlasti mitte ultimatiivne, vaid pigem märku andev. Tema kinnitusel said noorsootöötajad kohtumisel linnapea Mati Mäetalu ja abilinnapea Tiina Talviga oma küsimustele ka vastused.

Abilinnapea Tiina Talvi ütles Saarte Häälele, et kohtumine oli asjalik ning linnavalitsus selgitas linnaeelarve kujunemise põhimõtteid ja linna finantsolukorda.
“Ümarlaud lõppes noorsootöötajate ja huvijuhtide rahuldava teadmisega, et linnavolikogus on 2012. a eelarve I lugemise läbinud määrus, kus on sisse kirjutatud palga taastamine 5 protsenti,” kinnitas Talvi, lisades, et ümarlaua pooled jäid sõpradeks.

Print Friendly, PDF & Email