Ristiku lasteaed kogus laadaga uue vaiba raha (2)

Ristiku lasteaed kogus laadaga uue vaiba raha

VANEMAD LÕID KAASA: Laadalettide taga andsid oma panuse Päikesekiirte rühma lapsevanem Riana Tamleht ja Tibude rühma lapsevanem Maarja Varik. Foto: erakogu

Kõigest paar tundi kestnud jõululaat tõi Kuressaare Ristiku lasteaia muusikasaali uue vaiba fondi üle 300 euro.

Lasteaia direktori Monika Talistu sõnul läks laat korda tänu lapsevanematele ja oma töötajatele, sest nii laada mõte kui ka selle korralduslik pool oli kõik nende initsiatiiv.
Õpetaja Signe Kapp ütles, et Lepatriinude ja Õunakeste rühm otsustasid korraldada laada selleks, et koguda lasteaiale raha millegi toreda ja vajaliku soetamiseks.

“Avastasime, et meil on kõik päris uus, aga on veel üks asi, mis on vana – muusikasaali vaip,” rääkis Kapp Saarte Häälele. Nii kaasati hea eesmärgi nimel hoolekogu kaudu lapsevanemad, et valmis meisterdada asjad, mida müüa, ja leida vanemate hulgast need, kes oleksid nõus müüjaametit proovima.
Laada korraldamisel kaasa löönud Külli Õun möönis, et eriti rikkalikult oli laadalettidel kõikvõimalikke küpsetisi, mis kõik viimseni maha müüdi või kohapeal avatud kohvikus ära söödi.

“Kõik olid võitude üle õnnelikud, ka kõige pisema asja eest,” kinnitas samuti laada korraldusmeeskonda kuulunud Merike Meriloo.
Omamoodi oli laada juures see, et kõigi asjade alghind oli 30 senti. Üle selle läksid hinnad nii, kuidas keegi pakkus.
“Hästi vahva oli, kuidas üks isa tühjendas terve oma sendikoti laua peale, sealt tuli üsna suur summa, ja ütles, et selle eest andke nüüd mulle üks piparkook,” naeris Signe Kapp.

Lasteaia direktori Monika Talistu sõnul teeniti jõululaadal ühtekokku 340 eurot ja 23 senti ning nende kahe ja poole tunni kohta, mis laat kestis, on see väga tubli tulemus.
Nii et vaip on põhimõtteliselt käes, kiitsid õpetajad, kinnitades, et kohe aasta algul saab see ostetud. Lisaks Õunale, Kapile ja Meriloole kuulus laada korraldusmeeskonda ka õpetaja Rita Nimik ning kõigi nende kinnitusel on lasteaiapere kõigile vanematele kaasalöömise eest südamest tänulik.
Sarnaselt Ristiku lasteaiaga on nn heategevuslikku jõululaata korraldanud ka mitu teist lasteaeda. Kuressaare Pargi lasteaed kogus näiteks rühmadesse mänguasjade ostmiseks lasteaia jõululaadaga üle 500 euro.

Print Friendly, PDF & Email