Paadunud roolijoomaril pandi kohtus käed raudu (5)

“See, et ma paar korda purjuspäi sõitsin, ei anna ju õigust mind ühiskonnast isoleerida,” imestas purjuspäi juhtimise eest 11 korda kriminaalkorras karistatud ja varemgi vangis istunud Meelis Haava (45).

Siiski leidis Kuressaare kohtumaja, et Meelis Haavale tuleb jälle mõista reaalne vangistus, sest vaatamata varasematele karistustele on ta taas korduvalt purjuspäi autot juhtinud.
Mees pole oma sõnul kunagi autorooli purjuspäi istunud niisama, vaid ainult “asja pärast”.

“Ma olen sõnatu, mis toimub?” küsis Haava, kelle kohus ka 2009. aastal joobes juhtimise eest reaalselt vangi saatis.
Haava vabanes tänavu märtsis ennetähtaegselt ning tal tuli aasta kriminaalhooldaja järelevalve all olla.
Tänavu augustis, katseajal, tabati Haava Kihelkonna maantee ringteel oma Peugeot’ roolist. Joobe suuruse tõttu alustati kriminaalmenetlust ja mees toimetati kainenema.

Kaks nädalat hiljem istus purjus Haava aga taas autorooli. Teataja vihje peale roolijoodikut otsima läinud politseipatrull tabas ta Kuressaares Lootsi tänaval.
Oktoobris tabati ta autoroolis Nasval, ning taas oli mees sõidukiroolis purjuspäi. Lisaks puudus Haaval ka juhtimisõigus.
“Oli vaja lihtsalt sõita,” põhjendas Haava kohtus, tunnistades oma süüd. Kohtuistungi ajal ei saanudki ta aru, miks teda reaalne vanglakaristus ähvardab, sest tema ju ei varasta, ei peksa ning autogi on ta käest andnud.
Kohus tunnistas Haava süüdi ning mõistis talle kahe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse.

Lõplikuks liitkaristuseks jäi kaks aastat, kaks kuud ja 21 päeva vangistust. Lisaks tuleb mehel riigituludesse maksta 417,03 eurot sundraha ja maksta kaitsjatasu.
Haava vahistati kohtusaalis.

Print Friendly, PDF & Email