Endel Püüa: jõuluvana, too meile 110 000 eurot (3)

Endel Püüa: jõuluvana, too meile 110 000 eurot

 

Teisipäeval olid Kuressaare linnavalitsuses koos päästeameti, Saaremaa muuseumi ja linnuse ehituse peatöövõtja Primuse esindajad, et leida lahendus linnusesse viiva teetammi asemele silla ehitamiseks. Kõik asjaosalised on täis head tahtmist, kuid raha ehituseks ei ole.

Saaremaa muuseumi direktor Endel Püüa (fotol) ütles, et olukord on halb ja raha ei paista, kuigi kõigile on selge, et uus sild ehitada tuleb. “Siin ei paista praegu muud lahendust, kui tuleb jõuluvana poole pöörduda,” muigas muuseumidirektor.

Päästeameti nõuetele vastava 25-tonnise kandejõuga silla ehitamine läheb ligikaudu 110 000 eurot kallimaks, kui oli esialgu planeeritud. Linnapea Mati Mäetalu tõdes, et vajaminevat raha ei ole ühegi asjaosalise eelarves. Seepärast ei saa praegu ka öelda, kas sild saab ehitatud 2012. aasta jooksul või leitakse vahepeal ajutine lahendus ja sillaehitus lükkub 2013. aastasse.
Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe sõnul ei saa päästeamet nõuetest silla kandevõime osas loobuda kirderaveliinil asuva hotelli külaliste turvalisuse pärast.

“Selles hoones on kaks põlevast materjalist treppi, mis viivad teisele korrusele,” selgitas Lindmäe. “Kui puhkeb tulekahju ja trepid põlevad, saab teise korruse tubadest inimesi päästa ainult tõstukiga.”
Korvtõstukiga masin kaalub umbes 20 tonni. Lindmäe kinnitas, et Saaremaal olevate päästemasinate kaal jääb 18 ja 20 tonni vahele. Raveliinile viiv sild peab sellise masina raskuse välja kannatama.
Lindmäe selgitas ka, et nõuded on aja jooksul muutunud. “20 aastat tagasi kasutusel olnud päästemasinate jaoks piisanuks poole väiksemast kandevõimest, aga tänapäeval ehitatavad sillad peavad vähemalt praegu kasutusel olevate masinate raskusele vastu pidama.”

OÜ Prügimees klienditeenindusest öeldi, et hotelli prügi veetakse ära siis, kui teenust tellitakse. Viimane kord tellitigi siis, kui üks tammi äär oli juba alla varisenud.
Prügimasin sõitis sissesõitu keelava märgini ja prügimehed vedasid konteinerid autoni. “Aga nii ei saa see jääda, sest munakivisillutis lõhub täis konteinerite rattad lihtsalt ära,” selgitas klienditeenindaja. Prügimasinad kaaluvad koos koormaga umbes 24 tonni.

Print Friendly, PDF & Email