Leisi komando suletakse (8)

Tänaseks Leisi päästjad juba teavad, et nende komando sulgemine on üks osa järgmisel aastal eesootavast reformist.

Mehed ise ei ole veel lõplikult alla andnud, sest külarahvas kogub allkirju ning kustunud ei ole ka lootus, et poliitikud viimasel hetkel otsust muudavad.
“Mulle ei ole sulgemist veel tööülesandeks pandud, kuid üldise päästepildi väljajoonistumisel ei ole Leisis komandot ette nähtud,” selgitas eile Saaremaa päästeosakonna juht Margus Lindmäe, lisades, et kokku läheb sulgemisele üheksa komandot üle Eesti.

Kuna Leisis on päästeameti hinnangul elanikke vähem kui mujal sulgemisohtu sattunud komandode piirkonnas, siis ei suudeta seal komandot säilitada.
“Tõenäosus, et need komandod suletakse, on umbes 90 protsenti,” lausus päästeameti peadirektori asetäitja Alo Tammsalu Eesti Päevalehele. See tähendab, et päästeameti enda jaoks on asi selge, ent enne lõplikku otsust on vaja kavatsust omavalitsusele ja elanikele tutvustada. Kõigi kõnealuste komandode puhul on tegemist väikeste komandodega, kus korraga on valves heal juhul paar päästjat.

Ametlikud sulgemisotsused tulevad Tammsalu sõnul tõenäoliselt uue aasta alguses ja üheksa komandot pannakse kinni aprillis. Nende sulgemisega kaob 82 päästja senine töökoht, aga kõigile, kes vastavad kehtivatele nõuetele, tehakse Tammsalu kinnitusel pakkumine asuda tööle mõnda teise komandosse.
Pärast päästeameti tehtud analüüsi on selge, et järgmisel aastal lõpetavad tegutsemise komandod Sakus Harjumaal, Leisis Saaremaal, Emmastes Hiiumaal, Puhjas ja Võnnus Tartumaal, Pukas Valgamaal, Kanepis Põlvamaal, Palamusel Jõgevamaal ja Võsul Lääne-Virumaal.

Print Friendly, PDF & Email