Öigeks saarlaseks valiti Mati Kaal (4)

Öigeks saarlaseks valiti Mati Kaal

 

Laupäevasel Tallinna saarlaste aastalõpupeol kuulutati öigeks saarlaseks kauaaegne Tallinna loomaaia direktor, Pöide vallast pärit Mati Kaal (fotol). Tänavune laureaat on üheksas inimene, keda öige saarlase tiitliga tunnustatud.

Tallinna saarlaste ühenduse eestseisuse esimees Kalle Liiv andis vastsele öigele saarlasele üle tunnuskirja ja saarlasest ettevõtja Alver Saguri meisterdatud kadakapuust kepi.
Pärast õnnesoovide edastamist esitas Saarte Hääl staažikale loomaaia direktorile pisut aasiva küsimuse, et on’s nüüdsest saarlastel võimalik Tallinna loomaaeda tasuta külastada. Õnnitluste eest tänanud, ütles Mati Kaal, et saarlasi on nii palju, et kui kõikidele neile võimaldada vaba sissepääs, on loomaaed varsti pankrotis.

“Aga ega mandrimehed pole saarlasteta hakkama saanud enne ja ei saa ka edaspidi. Loomaaiaski oli minu eelkäija Saaremaa mees. Mõnigi mees on Tallinnas naljatamisi öelnud, et pagana saarlased, nendest ei saa lahti. Teised jälle patsutavad õlale, öeldes, et näe, Saaremaa mehed on ikka Saaremaa mehed, mis peaks meile ju tunnustuseks olema,” märkis Mati Kaal.

Tallinna loomaaias on Kaal töötanud 43 aastat – 1975. aastast, pärast Karoly Sterni lahkumist.
Mati Kaal tunnistas, et pärast ema siit ilmast lahkumist tuleb tal kodusaarele sõitmist harvem ette. Kui aga saarlased loomaaeda huvireisile sõidavad, siis otsivad nad tihti direktorigi üles, kelle käest nähtu kohta kõige otsesemat infot küsida.

“Tallinnaski tuleb asjaajamisele ainult kasuks, kui juhtub teine saarlane partneriks olema,” ei varjanud Mati Kaal saarlaste küünarnukitunnet.
Lõppev aasta on loomaaiale olnud kordaminekute aasta. “Külastajate arvu poolest ja selles mõttes ka omatuluplaani täitmise poolest on lõppev aasta kõigi aegade kõige parem aasta,” andis Mati Kaal teada.


Öiged saarlased

Selle tiitli on varem pälvinud aastaid Tallinna saarlaste ühendust juhtinud energeetikateadlane Paul Tamkivi, ajaloolane ja literaat Voldemar Miller, vabadusvõitleja Johannes Tõrs, president Arnold Rüütel, laulja Heli Lääts, dirigent ja muusikaakadeemia eksrektor, Estonia klaverivabriku tegevjuht Venno Laul, laulja Ivo Linna ja kõrgkooli õppejõud Leo Õispuu.

Print Friendly, PDF & Email