Kaarma plaanib uut sotsiaaltoetust (2)

Kaarma vallavolikogu hakkab oma detsembrikuu istungil arutama uue sotsiaaltoetuse kehtestamist, milleks on puudega inimese täiendav toetus.

Valla sotsiaaltöö spetsialist Ervin Raudsik ütles Saarte Häälele, et uus toetuseliik plaanitakse kehtestada seetõttu, et puudega inimeste kulutused ei ole vaid ravimite muretsemine ja hooldaja võtmine, vaid neil on väga palju mitmesuguseid vajadusi, mida pensionist ja muudest toetustest siiani maksta ei ole saanud.

“Olgu siis transpordikulud või näiteks kodu kohandamine vastavalt vajadustele,” loetles Raudsik, kelle sõnul võib Kaarma vallas uut sotsiaaltoetust küsima tulla umbes 400 inimest. “Muidugi on see märkimisväärne arv,” nentis Raudsik, kelle sõnul kindlat toetussummat määratud ei ole, summa oleneb olukorrast ja inimese vajadustest.

Määruse eelnõu järgi makstakse puudest tingitud lisakulude hüvitamiseks täiendavat toetust. Lisaks makstakse toetust juhul, kui inimese iseseisvat toimetulekut ja sotsiaalset osalemist ei ole võimalik toetada sotsiaalteenuste või muu abi osutamisega. Toetuse määramise otsustab eelnõu järgi vallavalitsus sotsiaaltoetuste ja -teenuste komisjoni ettepanekul.
Kaarma valla volikogu hakkab uue toetuse kehtestamist arutama 21. detsembril.

Print Friendly, PDF & Email