Kui ise ei saa ja lastel pole aega (4)

Kui ise ei saa ja lastel pole aega

Foto: Egon Ligi

Tänu Euroopa Liidu tõukefondist saadud rahale on Kuressaare haiglas nüüd paremad võimalused aidata neid, kes ise enesega toime ei tule. Saarte Hääle, Kadi raadio ja Euroopa Parlamendi Eesti infobüroo korraldatud rahvafoorumil rääkis neist võimalustest haigla õendushoolduskeskuse õde Piret Sarjas.

Mida kujutab endast Kuressaare haigla õendushoolduskeskus ja õendushooldusteenus?
Hooldusravi ehk õendushooldusteenuse ülesanne on pakkuda abi nendele patsientidele, kes ei vaja enam/veel aktiivravi, kuid vajavad regulaarset õendusabi ja ööpäevaringset jälgimist. Hooldusravi üks olulisi eesmärke on krooniliste haiguste ägenemiste ja tüsistuste ennetamine ning seega aktiivravi osutamise vajaduse vähendamine.

Põhilise osa hooldusravi patsientidest moodustavad eakad ja krooniliste haigustega haiged, kellel puudub perspektiiv oluliselt paraneda või kelle paranemine vajab pikemaajalist õendusabi.
Kuressaare haiglas on selliste haigete jaoks 38 ravivoodit. Neile osutavad teenust õed ja hooldajad/põetajad.

Paljud eakad vajavad hooldusravil viibides lisaks tervishoiuteenusele ka hoolekandeteenuseid, mistõttu sellesse meeskonda kuulub ka sotsiaaltöötaja. Tema aitab vajadusel vormistada dokumente puudeastme tõendamiseks või teha mingeid muid sotsiaalseid toiminguid.
Arst on selles meeskonnas konsultandi osas, sest jätkatakse seda ravi, mis patsiendile on eelnevalt määratud. Terviseseisundi muutumisel teeb arst ravis muudatusi.

Osakonnas oleku ajal saab patsient kasutada füsioterapeudi teenust, mida haigekassa ei rahasta, seda teenust saab iga inimene vajadusel osta.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email