Vaegnägijatele loetakse ette ka tulevikus

Eelmisel nädalal lõppes selleks aastaks puuetega inimeste koja päevakeskuses juba kolm aastat kestnud traditsioon vaegnägijatele raamatuid ette lugeda. Jätkatakse järgmisel aastal.

Seda lubas Ellen Teemus, kes on kõik need kolm aastat vaegnägijatele ette lugemas käinud.
“Esimene kord siia tulles mõtlesin, et mis ma endale selga ja jalga panen, et piisavalt esinduslik välja näha,” naeris Ellen Teemus. “Siis sain aru, et tegelikult on kõige olulisem minu hääl.”

Viimasel korral luges Ellen Teemus Ernst Enno ja Villem Grünthal-Ridala luuletusi ning meeleoluka jõululoo Astrid Lindgreni “Bullerby lastest”.
Jõululugusid jutustasid vaegnägijad ka ise. Hoopis uue hoo sai koosistumine sisse siis, kui Virve Traus võttis sülle akordioni ja kutsus kõiki kaasa laulma.
Puuetega inimeste koja projektijuht Marju Saar ütles, et kolmandat aastat kestev ettelugemisprojekt “Koos me näeme” on teoks saanud hasartmängumaksu nõukogu, Kuressaare linnavalitsuse, Saaremaa puuetega inimeste koja ja pimedate ühingu koostöös.

Tegevust on PIK-i Pikal tänaval asuvas päevakeskuses palju: muusikaring neljapäeviti, võimlemine esmaspäeviti, on tegevustuba ja interneti kasutamise võimalus. Detsembris on suurimaks sündmuseks 17-ndal päevakeskuse hoovis toimuv jõululaat. Väiksemaid jõuluüritusi on aga PIK-i 14 allühingu jaoks igal nädalal mitu.

Print Friendly, PDF & Email