Röövel pääses vanglast (10)

Kuressaare kohtumajas mõisteti kolme aasta pikkune vangistus mehele, kes koos kahe kaaslasega röövis vanalt mehelt üle 3000 euro.

Kuna mees oli osa karistusest juba ära kandnud, vabastati ta eile vahi alt ning jäeti paariks aastaks kriminaalhooldaja järelevalve alla.
27-aastane Karel Simmo astus eile kohtusaali otsust kuulama käeraudu kandes ja kahe politseiniku saatel.

Süüdistuse järgi tungis tänavu mais kolm maskides meest öösel Valjala vallas ühte elumajja, nad tirisid peremehe voodist välja ja hoidsid teda kinni. Mehed otsisid raha leidmiseks maja läbi ja võtsid kaasa ligi 3000 eurot.
Karel Simmo kaaslaste suhtes uurimine jätkub. Raskemaks teeb asjade seisu see, et eakas kannatanu suri enne, kui juhtum kohtusse jõudis.

Lisaks röövimisele süüdistati Simmot veel kolmes kuritöös. Tänavu 6. juulil peksis ta koos Janno Aalega (31) Kuressaare lossipargis tööst vabal ajal jalutanud turvameest. Peksmises osales Karel koos 22-aastase Sander Ingaltiga ka möödunud aasta novembris Kuressaares Tehnika tänaval. Tänavu mais varastas Simmo kauplusest viina.
6. juulil pidas politsei Simmo kinni ja võttis vahi alla.
Kohus pidi otsuse kuulutama juba eelmisel nädalal, kuid peksmises süüdistatav Janno tuli kohtusaali purjuspäi.

Eile Kuressaare kohtumajas vabastati Simmo vahi alt ning ülejäänud karistus mõisteti talle tingimisi kahe aasta ja seitsme kuu pikkuse katseajaga, mil ta on allutatud käitumiskontrollile.
Aalet karistati kuue kuu pikkuse vangistusega, mis asendati 354 tunni üldkasuliku tööga ning mullu novembris Kuressaares Tehnika tänaval toimunud peksmise eest tuleb töötunde teha ka 22-aastasel Sanderil.

Print Friendly, PDF & Email