Kolledži direktor pühendus regionaalsele kõrgharidusele (5)

Kolledži direktor pühendus regionaalsele kõrgharidusele

KINGITUS KOLLEEGIDELT: Eile võttis Kuressaare kolledži direktor Anne Keerberg vastu õnnesoove. Lillekorv lisandiga on kolleegidelt. Foto: Egon Ligi

Eile sai 55-aastaseks Tallinna tehnikaülikooli Kuressaare kolledži direktor, endine tippsportlane, 90-ndate alguses Saarte Hääle peatoimetajana töötanud ja Kuressaare abilinnapea ametis olnud Anne Keerberg.

Peale kolledži juhtimise pühendub Anne Keerberg doktorantuuris regionaalse kõrghariduse valdkonnale.
Orienteerumisspordis tippu jõudnuna on nüüdne kõrgkoolijuht seadnud endale eesmärgiks püüda Eesti riigis selgitada regionaalse kõrghariduse andmise vajalikkust.

“Sellel aastal läksin doktorantuuri, et regionaalse kõrghariduse teemat põhjalikumalt uurida. Püüame leida selliseid argumente, millega suudame otsustajaid veenda, et sellel pinnal midagi ära teha,” märkis seitse aastat kõrgkooli juhtinud Keerberg.
Ülikooliaastatel orienteerumisega tegelema hakanud ajakirjandustudengist endine kergejõustiklane leidis just metsaradadel joostes enda jaoks meeldiva tegevuse.

“See on selline pea ja jalgade tasakaalu töö,” iseloomustas endine tippsportlane oma lemmikala.
Tänu orienteerumisele sai Anne Keerbergist saarlanna. “Saaremaa orienteerumisklubi juht Mait Must oli huvitatud, et maakonda tuleks tugevaid orienteerujaid juurde ja ta aitas meid selle kandi pealt. Saaremaal mulle meeldib ja eks sellepärast olen siia jäänud,” tunnistas juubilar.

Tartu ülikoolis ajakirjanduse erialal lõpetanud Anne Keerberg on Saaremaal toimetanud ka spordilehte nimega Saare Sport. Missioonitundest aitab endine tipptegija nüüdki orienteerumisvõistlusi korraldada ja noor-sportlasi koolitada.
Haridustemaatika on Anne Keerbergi huvitanud aastakümneid. “Linnavalitsuses töötades ma tunnetasin, et hariduse valdkonnas tahaksin minna süvitsi. Kolledži juhina on mul see võimalus olemas,” märkis Keerberg.

Õppeasutuse direktori hinnangul on TTÜ Kuressaare kolledži populaarsus aasta-aastalt kasvanud. Erialad on küllaltki huvipakkuvad. Kuressaarde tullakse õppima mandriltki. Ilmselt tunnetavad regionaalse kolledži vajadust kõige paremini saarlastest pereinimesed, kellel võimaldatakse kaugõppe vormis kohalikus kõrgkoolis eriala omandada.
Seoses kompetentsikeskuse arenguga kavatseb kolledž asukohta muuta, kolides uhkesse ja väärikasse majja.

Print Friendly, PDF & Email