Lennureisijate arv pealinna liinil on veelgi kahanenud (9)

Septembri lõpul hõrendatud Tallinna–Kuressaare lennugraafik ning vahetult enne seda kehtima hakanud kõrgem piletihind on reisijate arvu kahel järgneval kuul kahandanud.

Saare maavalitsuse transpordinõuniku Taavi Kurisoo sõnul oli lennuki keskmine täitumus Tallinna–Kuressaare–Tallinna lennuliinil 2011. aasta novembris 31,8 protsenti ehk kõvasti alla poole. 2010. aasta novembris, kui kehtis tihedam graafik ja pilet oli soodsam, oli lennuki keskmine täitumus 47,2 protsenti.

Niisamuti kahanes täitumus ka oktoobris. Tallinna–Kuressaare–Tallinna lennuliinil tehti tänavu oktoobris 29 lendu ja reisijaid oli 829. See tegi lennuki keskmiseks täitumuseks kõnealusel perioodil 43 protsenti. Mullu oktoobris tehti Tallinna–Kuressaare–Tallinna lennuliinil 34 lendu ja veeti 1175 reisijat. Toona tegid sellised näitajad lennuki keskmiseks täitumuseks 52 protsenti.
Saare maavalitsus otsib transpordinõuniku kinnitusel aktiivselt võimalusi, et Tallinna–Kuressaare–Tallinna lennugraafikut taas tihendada. “Praeguseks hetkeks pole me vastavaid kokkuleppeid saavutanud,” oli ta siiski sunnitud möönma.

Print Friendly, PDF & Email