Koolipoiss võitis üleilmsel olümpiaadil pronksmedali (6)

Koolipoiss võitis üleilmsel olümpiaadil pronksmedali

TUBLI SAAVUTUS: SÜG-i üheksanda klassi õpilase Magnus Kaldjärve saavutatud pronksmedal kinnitab veel kord, et Saaremaal saadud haridus on konkurentsivõimeline kogu maailmas. Foto: Urmas Kiil

Üleeile naasis Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilane Magnus Kaldjärv pronksmedaliga Aafrikas toimunud rahvusvaheliselt loodusainete olümpiaadilt.

Lõuna-Aafrika vabariigis Durbanis toimunud rahvusvahelisel noorte teadusolümpiaadil võisteldi kolmel alal – füüsikas, keemias ja bioloogias. Osavõtjaid oli 261, nad esindasid 46 riiki.
“Eesti oli seekord väljas kuue õpilasega, kes moodustasid kaks võistkonda,” ütles Magnus Kaldjärv.
Kaldjärve sõnul koosnes olümpiaad kolmest voorust. “Esimene voor oli valikvastustega küsimustik, sellele järgnes teoreetiline osa ja kõige lõpuks oli võistkondlik praktiline voor,” selgitas ta.

Lõppkokkuvõttes said Eesti kooliõpilased seekord kõik pronksmedali. “Me ise olime selle saavutuse üle väga rõõmsad, sest läbi aegade on see ikkagi Eesti teine tulemus sel olümpiaadil,” rääkis Kaldjärv.
Peale Saaremaa ühisgümnaasiumi olid Eesti kahes võistkonnas seekord õpilased Tallinna reaalkoolist, Gustaf Adolfi gümnaasiumist, Paide gümnaasiumist ja Tartu Veeriku koolist.
SÜG-i bioloogiaõpetaja Inge Vahter iseloomustas Magnus Kaldjärve kui väga töökat õpilast. “Kõike, mis ta ette võtab, teeb ta suure hoole ja põhjalikkusega,” märkis Vahter.

Ülemaailmse loodusteaduste olümpiaadi Eesti kuueliikmeline õpilasdelegatsioon valiti välja kolmes voorus. Kõigepealt toimus piirkondades üleriigiline loodusteaduste olümpiaad, kus jäeti sõelale 50 õpilast. Sellele järgnes Tartus praktiline voor, mille alusel valiti välja 15 parimat, ja kuus parimat selgitas välja lõplik valikvõistlus.
SÜG-i õpilasel Magnus Kaldjärvel õnnestus kõik need voorud edukalt läbi teha. Ilmaolude kohta Lõuna-Aafrikas ütles ta: “Üks kena suvi oli seal, temperatuuriga nii pluss 24–29.”

Print Friendly, PDF & Email