VIDEO: Angla Jõulumaalt saab kaasa rõõmsa pühadetunde

VIDEO: Angla Jõulumaalt saab kaasa rõõmsa pühadetunde

JÕULUVANA OODATES: "Tasa, tasa, nüüd kuulakem," sosistab ülempäkapikk Anu, kes enne jõuluvana saabumist põnevil lastele jõulumuinasjuttu ette loeb. Foto: Egon Ligi

Tänavu Angla pärandkultuurikeskuses avatud Saaremaa ainus Jõulumaa on populaarne. Seda kinnitab see, et enamik külastusaegu on juba broneeritud ning tänaseks on Jõulumaalt pühadetunnet otsimas käinud ligi paarsada huvilist.

Kolmapäeval, kui Saarte Hääl Anglas käis, olid parajasti meisterdamis- ja mänguhoos Pärsama lasteaia teine ja kolmas rühm ning Metsküla lasteaia mudilased.
Kahetunnine Jõulumaa programm algab piparkookide kaunistamisega, seejärel minnakse üheskoos Tähevana juurde. Tähevana räägib lastele mantelkorstnas, mille tipus säravad päike, tähed ja kuu, taevasaladustest.

Seejärel saavad lapsed meisterdada päkapikke. Pärast seda minnakse kolmanda korruse suurde saali jõuluvanaga kohtuma. Ülempäkapikk Anu loeb lastele jõulumuinasjutte ja siis ta juba tulebki… Lustakas jõulumees (Leo Mürkhein), akordion põiki kõhu peal, kes laste meele eriti rõõmsaks teeb. Ühised ringmängud ja tantsud koos Angla päkapikkude Sigridi, Risto, Rauli ja lasteaiaõpetajatega panevad mudilased suisa kilkama.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl siit

Print Friendly, PDF & Email