Noor Saaremaa mees arendab Soome lapsi

Noor Saaremaa mees arendab Soome lapsi

MURETSEMISEKS POLE PÕHJUST: Timo ei unusta eesti keelt, sest põhjanaabrite maale on kolinud sajad eesti pered ning igas koolis ja lasteaias on ikka vähemalt üks eesti laps, kellega õpetaja saab emakeeles rääkida. Foto: erakogu

Kui tavaliselt lähevad Eesti mehed Soome ehitajateks, bussijuhtideks, autoremondilukkseppadeks, siis Saaremaalt pärit Timo Teerni (24) tegevusala ja teekond on hoopis teistsugune – viimased neli aastat on ta hoolitsenud Soome laste eest ja neid arendanud.

Timo on töötanud kasvatajana väikestes lasteaiarühmades (12 last), suurtes rühmades (ca 30 last), erivajadustega laste rühmades, waldorf-pedagoogika lasteaias, psühhiaatrilises koolis ja tavakoolis.

“Olen vahetanud mähkmeid ja õpetanud füüsikat,” märgib Timo enese tutvustamiseks. See kõlab nagu kõike näinud ja mitmekümneaastase staažiga pedagoogi resümee oma tööelust.
Tegelikult on Timo alles päris noor mees ja nii palju erinevaid kogemusi erinevatest õppekeskkondadest on tal olnud seetõttu, et ta on asendanud neid õpetajaid, kes parajasti haiged või puhkusel.

Kui pere Soome kolis

See oli seitse aastat tagasi. Kuna Timo emal oli töökohavahetus nagunii käsil ja ta oli varem Soomes käinud ja keelt õppinud, siis otsustaski pere põhjanaabrite maal õnne proovida. Timo tegi läbi soome keele kursused, läks edasi keskkooli ja kui kool läbi sai, hakkas noormees tööd otsima. Ja see õnnestus – ta sai soovitud töökoha lasteaias.

Merje Pors
Tiigrihüppe sihtasutuse haridusveeb Koolielu

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl siit

Print Friendly, PDF & Email