
VÄÄRT POOD: Tiia Rattur (vasakul) astub alati Marje poest läbi, kui linna tuleb. Seekord soovitab poe omanik Marje Simastel-Raba talle peaaegu tuttuut jopet lapselapse tarvis. Foto: Egon Ligi
Kuressaare second-hand kauplustes ehk rahvakeeli kaltsukates pole kerged ajad. Nii mõnigi vana tegija kavatseb uksed hoopiski sulgeda.
“Praegu on meil kõige minevam kaup peoriided,” märgib Marje poe omanik Marje Simastel-Raba. “Aga alati on väga nõutud ka lasterõivad, jalanõud, kodutekstiil.”
Marje second-hand pood Tallinna tänaval on Kuressaares üks vanemaid, saab tuleval nädalal 12-aastaseks. Kui vahepeal tekkis uusi sekkareid nagu seeni sügisel metsa all, siis niisama kiiresti mõned neist oma tegevuse ka lõpetasid. Jõuti tõdemusele, et pole see äri nii lihtne ühti. Ei tasu ära. Aga Marje ei kurda, kuigi ka tema on vahepeal oma kaks poodi sulgenud ja jätkab nüüd üheainsaga.
“Praegu ei saa vaadata, et kasum oleks suur. Tähtis on see, et kaup oleks juba sorteeritud, kvaliteetne ja moekas. Siis inimesed ostavad ja on tänulikud.”
Selle tavaari, mis poodi seisma jääb, annetab Marje paljulapselistele peredele. Nood on selle eest väga tänulikud.
Ka Mareti kaubamaja omanik Ave Tuisk on teise ringi kauba äris n-ö vana tegija – ikkagi 13 aastat juba. Aga Ave tunnistab, et hakkab otsi kokku tõmbama: “Minu jaoks on see äri end ammendanud. Praegu on see pigem hobi teise töö ja õppimise kõrvalt.”
Tema on kogenud, et lihtne see äri enam ei ole. Ladudes on kaup läinud kallimaks ja samas on prahti rohkem.
Ostjad on Ave sõnul läinud valivamaks. Algusaastatel läks kaubaks kõik, nüüd tahetakse ikka korralikku moekat kaupa ja väga väikese raha eest.
“Siin poes tunned kohe ära, kui inimesel on raske,” räägib Ave. “Toit on ju tähtsam kui üks riidetükk.”
Marje poele olen saanud oma lapselapsele korduvalt korralikke ja asjalikke riideid,ka iseennast olen ehtinud.Üks vähestest “kaltsukatest” kus käin, ning kui ei ole momendil midagi osta,siis suhtelmsie ja teenindamisega saab alati rahul olla.
appi millised kommentaarid mõned ikka on,inimesed kas teil muud teha pole kui iriseda teemal-kes,kus,kas,kellega,kuidas?????????
Seda on küll kurb lugeda, et Maret lõpetama hakkab. Mulle meeldis seal käia, aga viimasel ajal on küll mitmed korral ost tegemata jäänud. Kas tõesti Humana sai Maret ikliendid endale?
humana teeb kõigile ära.sealt saab kaupa 1 euroga ja palju kvaliteetsemat kui mujalt.seal on iga nädal erinev hind aga kaupa tuleb kogu aeg juurde
Ave Tuisk on Vaese Mehe kaubamaja omnik, Maretis ta küll ei ole, kontrollige infot
Kas tõesti Mareti kaubamaja hakkab lõpetama?! Lootsin, et nad ikka toovad uue koorma kaupa ja tegutsevad edasi, nii vajalik koht mu meelest, kahju!
Lugupeetud kasutatud riiete kaupluse omanikud, ärge ajage taga suurt tulu, teie hinnad on ju euro tulekuga seoses tõusnud liiga körgeks! Küll leidub ostjaid kui vaid kaup mõistliku hinnaga, kuid kui kasutatud T-särgi eest küsitakse 4 eurot ehk 62 krooni, siis paneb ikka mõtlema küll ja tihtipeale jätan ostmata!
http://www.help.ee/kuressaare-vaikelastekodu/
EV Rahandusministeerium
a/a 10220034796011
viitenumber 2500074615
Selgitus: Kuressaare Väikelastekodu
on ikka sellist saasta, et hoia ja keela, vähegi korralikum aga jube kallis, pane paar eurot juurde saad juba uue asja, asukoht ka nadivõitu.
See Tiia olevat selle Marje õde,nii et küllap ta enda jopegi sellest poest saadud on.
Artiklis oli ju kirjas, et tulukust pole, on ainult üha kasvavad hulgihinnad. Elu läheb iga päevaga kallimaks, ka kasutatud riiete müüjatel.
On täiesti ebaeetiline siin võrrelda Humanat teiste kauplustega. Teatavasti saab Humana oma kauba annetustest ja tasuta. Kõik ülejäänud kaupmehed aga ostavad oma kauba.
Ave Tuisk on Vaese mehe kaubamaja omanik, nii et Mareti kaubamaja siia ei puutu. Valeinfo.
no mis tähtsust sellel siin praegu on kes kellegi õde on ja kust jope saadud on.
Eks see vaese mehe kaubamaja ole kehvas seisus kahe asja pärast. Asukoht pole kõige parem ja kaup kallivõitu.
Mareti kohta pole midagi öelda, odava poole pealt saab päris palju. kalli poole asjad pole samuti kõige hullemate hindadega, on kõrgemaid hindu. Kaup üldiselt puhas, ei haise.
Marjest jälle saab pluuse palju, pidulikumaid ja puha.
kahjuks on Tiia jope siiski tuliuuena poest ostetud,kas oled pettunud õelusekott?
2 eurot pluusi eest on palju, õige tundub olevat 0,2- 0,4 eurot, kui uskuda 13.29 kommenteerijat. Iga ostja ostab 1-2 eset, keskmise hinnaga 0,30. 20 ostjat toovad kassasse 6 eurot, 40 ostjat 12 eurot (187 eeki). Kui tõenäoline on, et ühes kaltsukas käib päevas selline hulk ostjaid?
Rent Kuressaares on umbes 350 eurot, siis elekter, palgad, maksud, transport jne.
Neil ongi raske-.
Mandrimehena tundub neid hindu lugedes olevat küll “ratsar rikkaks” poliitikaga päris igas poes. Tartu Hunana on ka liiga kallis.
no kuulge kui selle kaltsukaga ratsa rikkaks saab,siis miks niipalju töötuid,võiks ju ka sellega tegelema hakata keegi ei keela,tundub,et siin on ikkagi rohkem õelatega ja ussidega tegemist.
Inimestel on arusaamine, et kaup kaltsukatesse tuleb meie kõigi annetustest, st. tasuta. Kaltsukate pidatel pole ju mingeid kulusid, aga raha küsivad küll. Tegelikult on tasuta saadud kaup ainult Humanas, nagu keegi eespool kirjutas.
Linnas on kohti,kus uhiuue Tsärgi saab 30 kr,miks peaks kaltsukast vana rämpsu 60ga ostma.Marje poes on vanamoodsad kitsad riided.Ongi aeg kaltsukatega lõpetada,Eesti Vabariik 20 aastane,meie kanname ikka teiste prügi seljas.
Kui mina kaltsukasse satun siis ainult Odavate riiete keldripoodi(Garnisoni 14 keldris)…Väga hea kaup ja palju huvitavat mida teistel kaltsarites ei leia…ka hinnad OK!
Meil ju linnas neid päris suur kogus ja miks just siis vaja käia Humanas,Maretis ja Vaese mehes kui teitele ebasobiv kaup ja hind….Minge siis Nanny,Leiunurk,Butiik,Turu tn kaltsukas;Katakas,Waffa,kevade tn(ka vist veel avatud)ja maxima kõrval Raja tn eramajas jne jne jne….Leitke endale sobiv…
Mind paneb imestama, et kaltsukaid hinnatakse ühe mõõduga. Tegelikult on näiteks lasteriided mõnes poes eriti odavad (Stiilikas), teises väga kvaliteetsed (Marje, Leiunurk). Kus on kaup kõrgema kvaliteediga, seal on kauba sisseostuhind oluliselt kallim. Sealt tulevad hinnavahed, mitte kaupmehe ahnusest.
Minuteada saavad kasutatud riietega kauplevad poed ikkagi väga suurt kasumit, kvaliteetsemate riiete kilohind võib ju kallim olla sisse ostes, kuid kui väikese kasutatud lastepluusi hind on 2-4 eurot, mis endises rahas 30-60 eeku(!), siis… mõelge ja arvestage ise!
Artiklis kaltsukate kohta on eksitav viga. Nimelt on Ave Tuisk Vaesemehe Kaubamaja omanik ja Mareti Kaubamaja omanikud on Maret ja Arvi Paju. Nemad ei hakka otsi kokku tõmbama, vaid nad lähevad kollektiivselt jõulupuhkusele 19.12 – 8. 01. 2012. Autor vabandab siiralt.