Värske köögivili on viiendiku odavam kui mullu

Värske köögivili oli tänavu novembris 21 protsenti odavam kui möödunud aastal, kuid käesoleva aasta oktoobriga võrreldes võis märgata väikest hinnatõusu, teatas statistikaamet.

Võrreldes oktoobriga oli kurk kallinenud kaks korda, viinamarjad 46% ja tomat 20%. Sibulad olid 23 ja mandariinid 21 protsenti odavamad.
Kuressaare Rae kaupluse juhataja Kaja Mänd ütles, et võrreldes 2010. aastaga on kapsas ja porgand päris palju odavamaks läinud, kaalikas maksab umbes samapalju. Kurgi, tomati ja viinamarja kallinemine pärast koristusperioodi lõppu sügisel on iga-aastane teema.

Kuna kaupa on palju, siis kartuli- ja porgandihind sügisel langeb, kevadel liigub aga uuesti üles.
Üldiselt kajastab statistikaameti hinnavõrdlus Kaja Männi hinnangul tegelikku elu umbes sama palju kui paljuräägitud keskmine palk, mis haakub tegeliku eluga vaid mingil määral.
Saaremaa suurima köögiviljakasvataja Guido Lindmäe sõnul on hindade languse taga asjaolu, et kui möödunud aastal oli põud, saadi Venemaal tänavu korralik saak.

“Kui kuskil lähiriigis tekib asjast puudus, hakatakse kaupa sinna tassima ja seal, kus asja jääb väheks, tõusevad ka hinnad,” selgitas Lindmäe, kelle sõnul ei tasu köögiviljakasvatuse hinnaliikumisi siduda euro käibeletulekuga.
“Kui kaupa napib, siis on nähtud ka 70-kroonist kurgihinda,” märkis ta.

Print Friendly, PDF & Email