Välisturistid vallutavad aastavahetusel Saaremaa

Välisturistid vallutavad aastavahetusel Saaremaa

AASTAVAHETUSEKS VÄLJA MÜÜDUD: Terje Nepperi sõnul olid Arensburgi hotellis toad aastavahetuseks otsas juba kuu aja eest. Foto: Egon Ligi

Kuressaare spaahotellides on aasta lõpus tuba saada juba keeruline, sest saarele on aastavahetust tähistama tulemas hulgaliselt välisturiste.

Arensburg Boutique Hotel & Spa tegevjuhi Terje Nepperi sõnul said aastavahetuseks toad välja müüdud juba kuu aja eest ning selles mängis tema hinnangul olulist rolli soodsa majutuspaketi pakkumine.

“Populaarsem on kindlasti läbi aastate olnud just aastavahetus, jõulude ajal inimesed reisivad vähem,” rääkis Nepper, lisades, et jõulupühadeks neil seega vabu tube veel leidub. Samas on ka jõuluaegseid turiste Arensburgis omajagu. Tõsi, eestlased veedavad Nepperi hinnangul jõulupühad pigem kodus pere keskel ning spaahotelli on tulemas pigem soomlased.

Turiste tuleb ka Dubaist

Põhiliselt on nn aastavahetuse kliendid Terje Nepperi sõnul Lätist ja Mandri-Eestist, kuid tulemas on näiteks ka seltskond Dubaist. Saaremaa on Nepperi arvamust mööda aastavahetusel endiselt turistide seas väga populaarne. Ta möönis, et mullu peatus neil aastavahetusel palju inimesi Venemaalt, kuid sel aastal mitte.
Kuna välisturiste on Arensburgis omajagu, on ka aastavahetuse pidulik programm Nepperi sõnul tänavu kakskeelne – eestlaste jaoks eesti keeles ja välisturistidele inglise keeles.

Grand Rose’i spaahotelli müügi- ja teenindusjuhi Mario Sau sõnul on aastavahetuseks saada veel üksikud toad, niisamuti on lood ka jõuludega. “Jõulupühade aeg on meil enamuses juba broneeritud ja valdav osa kliente on sel ajal soome turistid,” tähendas Sau. Aastavahetusel ja sellele järgneval nädalal puhkavad aga Roosi-spaa majas peamiselt venelased, nagu ka mullu samal ajal.

Vene turistide huvi on teada

Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja ja linna turismi peaspetsialisti Karmen Paju sõnul on teada, et venelaste huvi Eesti kui turismisihtkoha vastu kerkib oluliselt just aastavahetuse paiku. Koos sellega tõuseb ka välisesinduste töökoormus viisataotluste menetlemisel.
“Palju on aastavahetuse turiste, kes tõepoolest veedavad Eestis aastavahetuse, enamasti aga pealinnast väga kaugele ei minda,” tõdes Paju. Samas viibib vene turist kohapeal tavaliselt pikemalt kui ainult aastavahetus, jäädes kuni 8. jaanuarini.

Äsja ilmunud Saaremaa turismi e-uudiskirja talvenumbris on hea ülevaade siinsete spaade aastavahetusprogrammidest ja pakutavatest nn madalhooajatoodetest.
Selle andmeil on näiteks Saaremaa SPA Hotellid kavandanud aastavahetuseks meeleoluka õhtu koos tsirkuseprogrammiga. Arensburgis esinevad noored Saaremaa džässmuusikud, Georg Otsa spaas aitab aastavahetuse mööda saata ansambel Kala ja Grand Rose’is pakutakse maskiteatrit ühes atleetide sõuga.

Print Friendly, PDF & Email