Saarte Hääl ja teised lehed (6)

Kohtasin ühe loo jahil Saarte Hääle ajakirjanikku esimest korda Tapal, mis asub Saaremaast kaugele jääval Lääne-Virumaal.

Ajakirjanik Raul Vinni oli kohale tulnud, et kajastada oma maakonna sõdurpoiste elu ajateenistuses. Kui talle ühtegi Saaremaa poissi näidata ei tahetud, ajas ta kaela kangeks ja jalad harki ning tegi jõrmi häält. Oma lugejate eest peab ju seisma! Ja saarlasi huvitavad ju ikka saarlased!
Kui lugeda teisi Eesti maakonnalehti, siis jääb see oma kogukonna huvide eest seismine Saarte Hääle puhul ka muidu silma.

Sest eks leheruumi täita saab ju mitut moodi – võib nädalate kaupa avaldada kasside ja koerte pilte, teha naljakaid edetabeleid, avaldada kuulujutte või panna lehte ametiasutuste pressiteateid.
Kõiki neid loetletud viise võib Eestis ilmuvates maakonnalehtedes märgata. Eks leht saab täis küll, aga kas lugeja sellest palju peab?
Seepärast on hea tõdeda, et säärast lati alt läbi lippamist pole Saarte Hääl endale lubanud. Hea on lugeda seiku kohalikust elust ja näha, et leht jõuab toimuvaga kaasas käia ega pea sündmustel sabas sörkima.

Eraldi tuleb kiita Saarte Hääle osalust sotsiaalmeedias – kui inimesed kasutavad Facebooki ja Twitterit, siis tuleb lehel olla seal, kus lugejad, ning seda on Saarte Hääl suutnud paremini kui mõnigi mandrileht, kes pole neid kaasaegseid viise lugejatega suhtlemiseks veel avastanudki.
Kui nüüd saaks mulkide Sakalast natuke snitti võtta selles osas, kuidas häid pilte kujundusega veel paremaks mängida, ning õppida Pärnu Postimehest ära niisugune lugejatega suhtlemine, et need enam muude lehtede tellimisele ei mõtlekski, saaks suure sammu edasi.

Fotodest rääkides võib küll tunnustada Saarte Hääle ajakirjanike viitsimist panna üles mahukaid pildigaleriisid oma veebilehel. Moodsal ajal saab küll ka oma mobiiliga kõigest pilti teha, kuid asjatundlikud fotod leiavad alati tänulikke vaatajaid ning nende õnneks on pildid ajalehe kodulehel ka loogiliselt reastatud ja hästi leitavad.

Maalehe ajakirjanikuna hindan väga Ain Lemberi analüüse ja artikleid Saaremaa põllumeestest ja põllumajandusest. Nendega jõuab leht mitmest mandri maakonnalehest ettegi – järjepidevust ja asjatundlikkust sel alal on raske üle hinnata.
Ajalehte selle ilmumisest peale lugenuna võin öelda, et viie aastaga on Saarte Hääl kujunenud selliseks leheks, mida võib ise lugeda ja ka teistele soovitada.

Bianca Mikovitš
Maalehe ajakirjanik,
Saaremaa juurtega

Print Friendly, PDF & Email