Merelisel teol on seitse nominenti

Merelisel teol on seitse nominenti

AJUD RAGISEVAD: Aasta merelise teo nominente kaaluvad Sulev Aksiim Salavast, Ülo Roos, Arvo Seema ja nende taga Paul Mardi Saaremaa merekultuuri seltsist. Foto: Aare Laine

Lõppeval aastal on merekultuuri seltsi Salava korraldatavale konkursile “Aasta mereline tegu” esitatud seitse nominenti. Salava juhatuse esimehe Urve Vakkeri sõnul avalikustatakse tiitlivõitja jõulukuu keskpaiku.

Salava ja Saaremaa merekultuuri seltsi liikmed ning merendusest huvitatud inimesed on pakkunud tänavuse aasta mereliseks teoks Kuressaare merepäevadest alguse saanud Saaremaa merenädala. Sellel aastal korraldati ju mitmel pool Saaremaal ja Muhus merenädala jooksul hulganisti meeldejäävaid kontserte, kohtumisi, võistlusi ja muid merelisi üritusi. Merenädala üheks põnevamaks sündmuseks on peetud Papissaare rannarahva päeva, mis kandideerib tiitlile eraldi esitatuna.

Nominentide nimekirjas on ka mitu tänavu valminud väikesadamat, nagu Kungla sadam Valjala vallas ning Lõmala ja Läätsa sadam Salme vallas. Pakutud on ka väikelaevade ehitusfirmat, mis on andnud maainimestele uusi töökohti.
Mõnevõrra üllatuslikuna pakuti merelise teo tiitlile kandideerima ka Nasva jõe uut silda.
“Igati tore ettevõtmine, kuid jääb meretemaatikast natuke kaugeks, vaatamata sellele, et kalurid sõidavad silla alt läbi kalavetele ja läbivad sama teekonna jõesadamasse jõudes,” arvas Salava esimees Urve Vakker. 
 
Esimest korda tunnustas tänavu suvel oma 15. sünnipäeva tähistanud Salava tänuväärse tiitliga Salme muinaslaeva leidu 2008. aastal. Tunamullu väärisid tunnustuse muhulased – Lõunaranna sadama uuendajad. Möödunud aasta detsembris käisid Salava tunnuskirja vastu võtmas Saaremaa Laevakompanii juhid. SLK pälvis tunnustuse Väinamere laevaliikluse edendamise eest.
Uue aasta alguses, 6. jaanuaril kohtuvad Saaremaa merekultuuri seltsi ja Salava seltsi liikmed taas, võtmaks kokku 2011. aasta tegemisi ja täpsustamaks uue aasta plaane.

Print Friendly, PDF & Email