Spordisöprade söu tuleb maailmanimede ja koduste staaridega (1)

Spordisöprade söu tuleb maailmanimede ja koduste staaridega

TIITLIKAITSJA: Eelmise aasta Söu võitja Andris Õunpuu on rivis ka sel aastal.
Foto: Egon Ligi

Maakonna spordiaastale joone alla tõmbav Saare spordisöprade söu 2011 tuleb sel aastal eelmisest veelgi võimsam. Söuga on ühildatud aasta parimate sportlaste väljakuulutamine ning näha saab nii olümpiavõitjaid kui ka meie oma Marek Niiti.

Eelmisel aastal korralikku publikuhuvi tekitanud ja heategevuseks 1000 eurot kogunud üritus kulgeb 2011. aasta eelviimasel päeval samas rütmis kui eelmiselgi aastal. Samas on oodata ka mõningaid muutusi. Ligikaudu 3- ja pooletunnisele meelelahutuslikule võistlusele, mille korraldavad MTÜ SK Sar-Tech Motorsport ja MTÜ Saaremaa Korvpall, eelneb spordiklubide enesetutvustus näituste jm läbi.

Eelkõige peaks rahvast Kuressaare spordikeskuse saali meelitama võistlejate nimekiri. Esimese uuendusena on sel aastal lisaks meeste ja VIP-kategooriale võistlemas ka naised.

Keda siis saalis näha saab? Naistest asuvad võistlema Tatjana Lebedeva (kergejõustik), Olesja Zykina (kergejõustik), Kristina Kuusk (vehklemine), Kaire Nurja (kergejõustik), Linda Treiel (kergejõustik), Liisi Salong (jalgpall), Pille-Riin Toomsalu (kergejõustik), Nette Peit (võrkpall).

Meestest astuvad areenile Marek Niit (kergejõustik), Andris Õunpuu (võrkpall), Mihkel Räim (jalgrattasport), Indrek Kajupank (korvpall), Toomas Jasmin (võrkpall), Raigo Kuusnõmm (kulturism), Märt Kluge (jalgpall) ja Sander Suurhans (kergejõustik).

Oma oskusi näitavad ka VIP-külalised Tõnu Seil, Hannes Hanso, Andres Laide ja Gabriel Sepp.

Alad, millel võisteldakse, on jäänud eelmise aastaga võrreldes pea samaks. Mehed ja VIP-võistlejad võtavad mõõtu joonejooksus, veloergomeetrisõidus, palliviskes, Segway-vigursõidus, raskuse hoidmises ja kangil rippumises. Naised pääsevad rohkem ihurammu nõudvatest aladest, kuid neil lisandub üks üllatusala.

Lisaks sportimisele on oma osa ka meelelahutusel. Kohal on nii tantsuklubi Semiir, võimlemisklubi Gymnastica tantsutüdrukud kui ka Teele Viira koos live-bändiga. Õhtut juhivad näitlejad Tanel Saar ja Madis Milling.

Esimest korda tuuakse Saaremaa parimate sportlaste autasustamine sel aastal suurema publiku ette. Saaremaa spordiliidu juht Kalev Kütt märkis, et kahe ürituse ühildamine on hea mõte.

Spordisöprade söu kogub sarnaselt eelmise aastaga ka sel aastal raha heategevuseks. Kui eelmisel aastal saadi kokku 1000 eurot väikelastekodule rataste ostmiseks, siis sel aastal on heategevuse sihtmärk üks maakonna suurpere, kelle lastele on plaanis osta rattaid ja muud spordivarustust.

Välja on pandud kogumiskastid ning toimub ka oksjon, milleks sportlased annetavad nendega seotud esemeid. Korraldajate sõnul on näiteks juba olemas hiljuti Kuressaares laagris olnud Eesti võrkpalli olümpiakoondise fännisärk meeskonna autogrammidega.

Mõni tund enne õhtu põhiüritust avatakse spordikeskuses Saaremaa sporti tutvustavad näitused. See annab korraldajate sõnul klubidele ja spordialadele võimaluse end tutvustada. Väljapanekud kujunevad huvitavaks: alates ralliautodest kuni mitmesuguste pakutavate võimalusteni ühel või teisel alal ise käsi külge panna.

Print Friendly, PDF & Email