Päästearmee ja Maxima koguvad lastele kingitusi (1)

Päästearmee ja Maxima koguvad lastele kingitusi

INGLIPUU OOTAB KINGITUSI: Puudustkannatavate perede lastele saab Kuressaare Maximasse kingitusi tuua teise jõulupühani.
Foto: Egon Ligi

Detsembri algusest jõuludeni on Maxima kauplustes üle Eesti koostöös Päästearmeega üles seatud Inglipuud, mille küljes on puudustkannatavate laste jõulusoovid. Kuressaare Maxima puul on 26 lapse nimed ja soovid.

Maxima Eesti kommunikatsioonijuht Erki Erilaid ütles, et Inglipuud on koostöös Päästearmeega kauplustes juba kolmandat aastat. Kui eelmisel aastal ootasid Inglipuud kingitusi 27-s Maxima kaupluses, siis sel aastal on üritusse haaratud kõik keti kauplused.

Praegu on Maximal 63 kauplust, nädala lõpul lisandub veel üks pood Jõhvis. “Ka sinna läheb Inglipuu,” kinnitas Erilaid. Kokku kaunistavad Inglipuid üle Eesti 1280 lapse soovid.

Kuressaare Maximas on puul kaunistuseks 26 lapse andmed – eesnimi, pikkus, kinganumber ja soovid. Erilaid ütles, et eelmisel aastal sai mõni laps Inglipuu alt mitu kingitust. Ta avaldas lootust, et sel aastal läheb samamoodi ja headelt inimestelt jagub kingitusi kõigile lastele.

Päästearmee Inglipuu koordinaator Kerlin Remmel ütles, et kõikides Maxima kauplustes puid kaunistavad andmed on kohalike laste omad.

Eestis korraldab Päästearmee Inglipuude projekti kolmandat aastat, kuid algatus ise pärineb 1979. aastast, kui USA Virginia osariigi päästearmeelased esmakordselt sellise kampaaniaga puudustkannatavate perede lastele jõulukingitusi kogusid. Inglipuu laienes kiiresti üle maailma paljudesse riikidesse. Tänaseks toetavad Inglipuud paljud tuntud kaubamärgid ja kauplusteketid, samuti meediakontsernid.

Kingitused saavad puudustkannatavate perede lapsed kätte Päästearmee aastavahetuseüritusel, mis korraldatakse igas maakonnas. Kingitusi saab Maxima kauplusesse tuua teise jõulupüha, 26. detsembrini.

Print Friendly, PDF & Email