Orissaares oli mobiilside mitu päeva häiritud (4)

Orissaare ja selle ümbruse elanike EMT võrgus töötavad telefonid võisid möödunud nädala lõpus olla vaiki levi puudumise tõttu.

EMT kommunikatsioonijuht Kaja Sepp ütles, et tehnilise rikke tõttu oli 2G-võrgus töötavate telefonide jaoks levi neljapäevast kuni esmaspäeva hommikuni tõepoolest häiritud.

Sepp selgitas, et 1. detsembrist kuni 5. detsembri hommikuni oli 2G-võrk tehnilise rikke tõttu Orissaare EMT mastis ümbruskonna jaoks maas.
Samal ajal töötas küll 3G-võrk, kuid maapiirkonnas võib olla kasutusel ka vanemaid, ainult 2G-võrgus töötavaid telefone.

Kaugemal asuvad levimastid oleksid pidanud küll levita ala katma, kuid millegipärast kõigi telefonide puhul see ei toiminud.

Enamikul tänapäevastel telefonidel on nii 2G- kui ka 3G-võimekus olemas. Möödunud kümnendi keskpaigas, kui Eestis hakati müüma 3G-telefone, oli probleemiks telefoni ümberlülitumine 2G- ja 3G-võrgu vahel. Kuid viimastel aastatel müüdavatel telefonidel mingit säärast probleemi ei ole.

Kaja Sepp soovitas, et telefonidel, millel on mõlema võrgu võimekus, tasub mõlemad ka sisselülitatuna hoida, kuigi telefoni seaded võimaldavad ühe või teise levi välja lülitada.

Print Friendly, PDF & Email