Keelpilliõpilased saavutasid Peterburis häid tulemusi (2)

Ainsana III rahvusvahelisel Peterburi S. Savšinski nimelisel konkursil Eestit esindanud Kuressaare muusikakooli keelpilliõpilased, keda õpetab viiulierialal Laine Sepp, tõid ansamblite arvestuses koju teise koha.

 Solistide arvestuses saavutasid Eva Aarnis ja Karl Jõgi kolmanda koha. “See oli minu pedagoogiameti juures kõigi aegade suurim saavutus, sest varasematel aegadel on rahvusvahelistel konkurssidel osaletud vaid ühe õpilasega,” ütles õpetaja Laine Sepp, kes osales ise ka Peterburi konkursi žüriis.

Sepp lisas, et eesmärgiks ei olnud mitte auhinnaliste kohtade jahtimine, vaid lastele võimaluse andmine enda proovilepanekuks, teiste omavanuste õpilaste mängu kuulamiseks ja uute kogemuste saamiseks. Samas annab rahvusvahelisel konkursil nii heade tulemuste saavutamine Sepa sõnul hea tunde.

“Seal oli väga palju häid mängijaid. Meie lapsed suutsid jõukohase repertuaariga ennast muusikas väljendada ja publiku kuulama panna. Nad mängisid tõesti hästi,” kinnitas Laine Sepp. Keelpilliansambli koosseisus mängisid Eva Aarnis, Karl Jõgi, Katre-Liis Võhma, Ida Johanna Loel (viiulid) ja Karret Sepp (tšello). Klaveril saatis Tiina Rätsepp.

Konkursil oli osalejaid nii Peterburist, Leningradi oblastist, Moskvast kui ka mujalt Venemaalt ning Tatarimaalt, Valgevenest, Rootsist, Ameerikast, Poolast ja Soomest.

Konkurss toimus neljas erinevas vanusegrupis: A-grupis kuni 9-aastased, B-grupis 10–12-aastased, C-grupis 13–15-aastased, D-grupis 16–18-aastased. Kuressaare muusikakooli õpilased osalesid kõik B-grupis. Kõige rohkem osalejaid (21) oli viiulierialal, kammeransamblite konkursil osales 16 ansamblit.

Laine Sepp avaldas tänu ka Karl Jõgi emale Liivele, kes lastega kaasa sõitis ja neid palju aitas.

Print Friendly, PDF & Email