Vastukaja: Ebaõnnestumiste Saarte Hääl (20)

“Teateid tindirindelt: läbikukkumiste linn”
Saarte Hääl, 29. november 2011

Lugedes teisipäevasest lehest end tindirinde tinasõduriks nimetava Hendrik Kuuse kirjutist, olin ausalt öeldes päris nõutu. Teha suvalise kolme-nelja sündmuse põhjal järeldus, et elame läbikukkumiste linnas, pole kindlasti õiglane.

Meie linn ei ole Kuressaare linnavalitsus, ei ole ühele töökohale sobiva kandidaadi mitteleidmine, ei ole üks spordiala ega ühele majale üürniku leidmine. Kuressaare linn kui selline oma 14 658 elaniku, traditsioonide, elukeskkonna, kogu elukorralduse ja palju muuga on midagi oluliselt rohkemat kui tinasõduri arusaam ilmaasjadest.

Et asi lugejale nii-öelda puust ette teha ja punaseks värvida, panin oma loolegi pealkirja, lähtudes vaid ühest loost teisipäevases Saarte Hääles. Usun, et me kõik leiame, et see pealkiri teeb ajalehele liiga ja on selle suhtes ebaõiglane, aga just samalaadsed tunded valdasid mind linnapeana ning usun, et veel paljusid meist, kui lugesime Hendrik Kuuse ulmelist ja halvustavat esseed.

Elu ei koosne ainult õnnestumistest ja kordaminekute nautimisest. Meil kõigil tuleb siin ilmas ette ka toimetamisi, probleemide lahendamisi ning asjaajamisi ja otsustamisi, mis ei ole meeldivate killast. Küsimus on pigem selles, kuidas me ise nendes situatsioonides käitume ja kuidas käituvad teised.
Julgen avaldada linnakodanikuna oma arvamust, et Hendrik Kuusk oma kirjutisega “Teateid tindirindelt: läbikukkumiste linn”, selle pealkirjaga ja kirjanduslike epiteetidega oma loos on üsna selgelt üle pingutanud ning solvab looga meie linna elanike tegemisi, linna viimaste aastate arenguid ja meie linna tervikuna. Arvan, et selle looga muutis autor piiri “tindirinde tinasõduri” ja “tindirinde tindisolkija” vahel üsna hägusaks.

Päris kindlasti ei kirjutanud ma vastulauset mingite protsesside õigustamiseks ning ei hakka siin ükshaaval lahkama ka teisipäevases loos toodud valeväiteid. Tahan vaid öelda, et Kuressaare linn ei ole läbikukkumiste linn.

Mati Mäetalu
linnapea

Print Friendly, PDF & Email