Ametikooli õpilased korraldavad heategevusliku jõululaada (1)

7. detsembril toimuvalt jõululaadalt koguneva rahasummaga toovad ametikooli õpilased kahe Kuressaares elava perekonna lastele jõulurõõmu, mida nad seni võib-olla veel kogenud polegi.

Kuressaare ametikooli õpilane Mikk Meikas rääkis Saarte Häälele, et ärikorralduse eriala õppurid peavad koolis igal aastal korraldama jõululaada. Nii ka tänavu.

“Sel aastal mõtlesime, et annetame kogu tulu raskustes olevatele üksikvanematele,” rääkis laada korraldaja. Selleks on käidud maad kuulamas linnavalitsuse sotsiaalosakonnas ning koos leiti kaks perekonda, ühes kaks last ja teises kolm, kellele tahetakse laadalt kogutava rahaga korraldada ilusad jõulud toredate kingitustega.

Lisaks laadale toimuvad ametikoolis 7. detsembril õpilaste juhendamisel mitmed töötoad ja on muudki vahvat tegevust. Kohale on kutsutud ka lasteaedade lapsed, kes saavad meisterdada jõulukaarte. Meelelahutuseks on ametikooli õpilased ette valmistanud mitmeid etteasteid.

“Tegevust jätkub kõigile terveks päevaks,” kinnitas Mikk Meikas. Ta lisas, et laada paremaks õnnestumiseks tahetakse kaasata ka linnarahvas.

“Põhiasi, kust laadal raha tuleb, on õnneloos, kus iga loos võidab,” selgitas Mikk Meikas. Loosi jaoks oodatakse nii kooliga seotud inimestelt kui ka kõigilt Kuressaare elanikelt korralikke ja ilusaid asju, mida loosiauhindadeks välja panna. “Näiteks asju, mis inimestel kodus lihtsalt seisavad,” ei pea noormehe sõnul õnneloosi jaoks tooma ainult täiesti tuttuusi esemeid.

Seni on auhindu kogutud vaid oma kooli õpilastelt, aga kuna juba eelmisel aastal käis laadal väga palju linnarahvast, siis ongi korraldajate kinnitusel sel korral oodatud ka nendepoolne panus.

Mikk Meikase sõnul võib loosiauhindadeks minevaid esemeid ametikooli infoletti tuua kuni laada toimumise päevani. Kes aga neid kuidagi varem tuua ei saa, neilt võetakse auhindu vastu veel ka laadapäeval.

Niisamuti on laadale müüma oodatud ettevõtjad ja miks mitte ka muu linnarahvas, sest mõned müügikohad on veel vabad.

Print Friendly, PDF & Email