Hambapolikliinik pakub uusi tooteid (6)

Hambapolikliinik pakub uusi tooteid

HEA UUDIS: Hambatehnik Sille Kald näitab termopressi, mille Kuressaare hambapolikliinik endale hiljaaegu soetas.
Foto: Egon Ligi

Kuressaare hambapolikliinik soetas kalli ja väärt aparaadi termopressi, mis võimaldab nüüdsest ka kohapeal pakkuda selliseid tooteid, mida siin varem ei tehtud.

Hambapolikliiniku juhataja Reena Reinväli sõnul saavad hambatehnikud nüüd sellesama termopressiga teha valgenduskapesid ehk teisisõnu hambakaare-kujulisi elastsest materjalist vorme.

“Valgenduskaped on tarvilikud neile, kes soovivad ise kodustes tingimustes oma hambaid valgendada. Kõiksugu valgendavad tooted on ju müügil, aga et neid kasutada, tuleb kasutajale eelnevalt valmistada vastavad individuaalsed hambakaped. Varem tuli saarlastel nende tellimiseks mandrile sõita.”

Ent termopress võimaldab teha muudki tarvilikku. Näiteks on olemas vastavad kaped ka neile, kel kombeks öösiti hambaid krigistada, on vaakumreteinerid, mis aitavad hambail pärast pikaajalist breketravi õiget asendit säilitada, ja nn spordikaped, mis mõeldud rulasõitjatele, maadlejatele, poksijatele jt sportlastele, kes tunnevad vajadust oma hambaid kaitsta. Peale selle saab termopressi abil teha kiiresti ajutisi proteese enne põhjalikku proteesitööd.

Termopressiga hakkavad hambapolikliinikus tööle hambatehnikud. Kuid neil, kes soovivad mõnda neist uutest toodetest saada, tuleb kõigepealt pöörduda proteesiarsti poole.

Print Friendly, PDF & Email