Tippadvokaat, kes laeb end puutumata looduse rüpes (5)

Tippadvokaat, kes laeb end puutumata looduse rüpes

REISIGURMAAN: Maria Mägi-Rohtmets Falklandil koos uudishimulike eeselpingviinidega.
Foto: Erakogu

Maria Mägi-Rohtmetsas (50) on peidus vähemalt kaks täiesti erinevat isiksust. Üks, kes igapäevatöös vandeadvokaadina vankumatult õigust taga nõuab, ja teine, kes tööst priil ajal haarab videokaamera ja suundub puutumata looduse rüppe ilmaimesid otsima.

Maria leiab, et tal on tegelikult lihtne kaht erinevat poolt endas lahus hoida. Kas või nime poolest. Maria Mägina peab tarmukas ja kindlameelne saare naine pealinnas õige mehist ametit – vandeadvokaadina omanimelist advokaadibürood.

Maria Mägi-Rohtmetsana rändab ta aga ühes oma loodusfotograafist abikaasa Indrek Rohtmetsaga ringi maailma lähemates ja kaugemates nurkades, elab mitmetärnihotellide asemel telgis ning üritab leida looduses seda, mida inimsilm tõenäoliselt päris harva nägema juhtub.

Tahtis kangesti näitlejaks

Kuressaarest 1994. aastal mandrile kolinud ja Tallinnas paikseks jäänud Maria möönab, et ega ta ju kuigi kaua Saaremaalt ära olnud olegi. Toona, kui ta kolimise kasuks otsustas, sai nii lihtsalt tehtud.

“Võtsin kätte ja tulin, kuna ühelt poolt oli selline võimalus ja teisalt on isiklikus elus aeg-ajalt ikka mõni niisugune revolutsiooniline situatsioon, kus ei saa enam teisiti, kui peab midagi väga kardinaalselt uut tegema,” avaldab ta ning suunab mõtliku pilgu oma kontori aknast välja Tallinna kesklinna tornmajade vahele uitama.

Enne kolimisotsuse vastuvõtmist elas ta Kuressaares ja oli ka siin oma eluga rahul. Siin oli Maria Mägi-Rohtmets – neiupõlvenimega Kukk – käinud läbi oma koolitee ja osalt ehk just kooliteelt saigi alguse ta julgus esineda, mis advokaadiametis kahtlemata kasuks tuleb. Nimelt õnnestus tal toonases Kingissepa 1. keskkoolis ehk praeguses Saaremaa ühisgümnaasiumis õppida teatriklassis.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email