Volikogus läks golfi üle vaidluseks (7)

Kuressaare linnavalitsus on veendunud, et AS-i Saaremaa Golf aktsiate müük rikuti ära eesmärgiga hoida linna aktsiaseltsis kinni. Opositsioon usub aga, et linn ei pingutanud müügi nimel piisavalt.

Linnapea Mati Mäetalu kinnitas volikogu ees kõneledes, et linn tegi Saaremaa Golfi aktsiate enampakkumise ettevalmistamiseks ära suure töö, paraku ei laekunud tähtajaks aga ühtegi pakkumust. “Fakt on, et linnavalitsuse poolt 22. septembril linnavolikogusse toodud otsustuskorras müügi eelnõu vastuvõtmise korral olnuks me tänaseks juba aktsiaseltsist väljas,” ütles Mäetalu.

Eesmärk müük ära rikkuda

Linnapea meenutas, et kõnealusel volikogu istungil kinnitas linnavolinik Aivar Aru, et huvilised on olemas. Mäetalu nentis, et tegemist on küll tema isikliku arvamusega, aga see, et päev enne septembri volikogu tegi OÜ Ingmar Trade linnale avalduse aktsiate omandamiseks, kandis vaid ühte eesmärki. “Rikkuda ära meie otsustuskorras müük ja hoida linn aktsiaseltsis kinni, et oleks, kellega golfi klubihoone osas läbirääkimisi pidada,” sõnas ta.

Kuna müük ebaõnnestus, on linn Mäetalu sõnul jätkuvalt
golfifirma enamusaktsionär ja peab vastavalt sellele käituma. “Linn kaalub aktsiaseltsist väljumist uuesti tulevikus,” kinnitas linnapea.

Ei pingutatud piisavalt

Septembri lõpul avaliku enampakkumise ettepaneku teinud opositsiooni kuuluv linnavolinik Aivar Aru kinnitas vastuseks Mäetalu väljaöeldule, et keegi ei surunud linnale avatud pakkumise kasuks otsustamist peale, vaid see on ettenähtud tegevus tulenevalt Kuressaare linna põhimäärusest. “See ei ole nii, et tahame ja otsustame!” rõhutas ta.

Samuti arutles Aru selle üle, miks keegi reaalset ostuhuvi üles ei näidanud, kui linn selle nimel pingutas. “Jah, pingutati pakk dokumente, määrati hinnaks 2000 eurot ja jäädi ootama, et keegi tuleks. Müügitegevus ei ole lihtsalt ootamine,” nentis Aru. Arule vastates tõdes linnapea, et enam aktiivsemalt poleks linnavalitsus saanudki tegutseda, kuna tegemist oli avatud enampakkumisega.

“Kui hakata aktiivselt ühe väljaotsitud osapoolega koostööd tegema, et teda konkursile tuua… me ei oleks pärast jõudnud ära kuulata süüdistusi, et oleme kellelegi rohkem informatsiooni jaganud,” sõnas Mäetalu.

Print Friendly, PDF & Email