Tom ja Taavi koguvad puudega lastele jõuluks koolikotte (13)

Tom ja Taavi koguvad puudega lastele jõuluks koolikotte

KOOLIKOTTIDE OOTUSES: Taavi Rauniste ja Tom Rüütel on veendunud, et jõulueelne heategevuskampaania õnnestub selgi korral, kuna inimesi, kes on sellest juba innustunud, tasapisi muudkui lisandub.
Foto: Egon Ligi

Eelmiste jõulude eel kampaaniaga “Toetame Saaremaa vaimupuudega lapsi” õnnestunult ühele poole saanud Tom Rüütel ja Taavi Rauniste on selgi aastal lastele jõulurõõmu valmistamas.

Ka tänavu ootavad nad Saaremaa vaimupuudega lastele meeldejäävate jõulude korraldamiseks kõigi heade inimeste abi. “Ja põhieesmärk on, et inimesed annetaksid lastele koolikotte,” ütles Saarte Häälele Taavi Rauniste. Seejuures ei ole sugugi oluline, et koolikott kindlasti uus oleks, tegemist võib olla ka juba kasutatud kotiga, mis peab aga kindlasti endiselt ilus ja igati “töökorras” olema.

Kokku tuleb Tom Rüütli ja Taavi Rauniste kinnitusel saada vähemalt 18 koolikotti ning esimesed neist on hakkajate noormeesteni juba ka jõudnud. “Kui aga rohkem koolikotte koguneb, siis on ju väga positiivne,” arvas Tom Rüütel.

Vaimupuudega laste toetuseks saab ka spetsiaalsetele pangakontodele raha kanda. Ning sedagi kogutakse Tom Rüütli kinnitusel kindla eesmärgiga. “Raha läheb koolitarvete ostmiseks, mis me paneme annetatud koolikottidesse, ja neile, kes koolikotti ei saa, teeme eraldi pakid,” ütles Rauniste.

Lisaks on plaanis jõulupakkidesse peita šokolaadid ja soojad sokid. Läbirääkimised šokolaadide ja sokkide soetamiseks sponsorluse korras on Rüütli ja Rauniste kinnitusel juba täies hoos.

Laiali jagatakse kingitused tõenäoliselt nädal enne jõule ning seega on tegemist omal moel välkkampaaniaga. Aega on koolikottide ja teiste vajalike asjade soetamiseks napilt paar nädalat.

Tom Rüütli sõnul on head inimesed ka eelmiste heategevuskampaaniate järgselt Saaremaa vaimupuudega laste toetuskontole raha kandnud ja seega on neil mõningane algkapital kinkide ostmiseks juba olemas. “Osa inimesi on ka täiesti suvalistel hetkedel meile raha annetanud, mis on neist väga kena,” kinnitas ta.

Inimesed on Tomi ja Taavi algatusega korduvalt niivõrd hästi kaasa tulnud, et see on mõlema kinnitusel puhas rõõm nii neile endile kui ka neile lastele, kes kampaania raames kingitusi saavad.

Tuleva aasta algul on Tom Rüütlil ja Taavi Raunistel kavas luua spetsiaalne mittetulundusühing, mis koondab kõik Saaremaal tegutsevad vabatahtlikud.

OLE ABIKS!
Kes leiab, et koolikotti tal annetada ei ole, saab omapoolse panuse anda rahas. Selleks saab annetuse teha kas Taavi Rauniste arvelduskontole 221050914019 või Tom Rüütli kontole 221050976581. Ühendust saab noormeestega nende meiliaadressidel: rauniste@gmail.com / tomryytel@gmail.com

Print Friendly, PDF & Email