Hooletu suitsetaja pisteti pokri (7)

Täna läheb Kuressaare arestimajja karistust kandma 19-aastane noormees, kelle kustutamata sigaretist süttis kaks aastat tagasi Kihelkonnal puudekuur. Kuna noormees tekitatud kahju vabatahtlikult ei hüvitanud, tuleb tal nüüd ööpäevaks vabadusest loobuda.

“Tegemist on esimese juhtumiga, kus tuleohutusnõuete rikkumise eest määratud trahv asendatakse süüdlase arestiga,” teatas Lääne-Eesti päästekeskuse avalike suhete büroo juhataja Sirle Matt. Ta selgitas, et 19-aastasele Karl Viitongile määrati väärteo korras tuleohutusnõuete rikkumise eest trahv, kuid kuna noormees seda ära ei maksnud, asendati trahv arestiga. Viitong ei püüdnud ka põhjustatud kahju kuidagi hüvitada.

“Lääne-Eesti päästekeskus pöördus kohtu poole, et väärteo toime pannud ja teistele inimestele kahju tekitanud noormehel ei tekiks karistamatuse tunnet,” ütles Matt.

Kihelkonnal süttis puudekuur 1. septembril kaks aastat tagasi. Tules hävis ¾ kuurist ja kolme pere küttepuud. Tule levik lähedal asuvatele hoonetele õnnestus päästjatel toona ära hoida.

Tulekahju tekkepõhjuste selgitamiseks algatatud menetluse käigus tehti kindlaks, et õnnetuse päeval suitsetas puukuuri vahetus läheduses noormees, kelle kustutamata sigaretist kuur süttiski.

Selle teo eest määrati Viitongile väärteo korras rahatrahv 600 krooni, mille noormees tasumata jättis. Ka kohtutäituril ei õnnestunud trahvi välja nõuda ning Lääne-Eesti päästekeskus taotles kohtult trahvi asendamist arestiga. Trahvi summa on eurodes 38,53 ja sellele vastab üks ööpäev aresti.

Print Friendly, PDF & Email