TTÜ sai kompetentsikeskuse rajamiseks piirivalve kinnistu (7)

TTÜ sai kompetentsikeskuse rajamiseks piirivalve kinnistu

UHKE PLAAN: Selline on tulevikus TTÜ Kuressaare
kolledži väikelaevaehituse kompetentsikeskus.
Foto: Repro

Siseministeeriumile kuuluvale 4018 ruutmeetri suurusele kinnistule rajatakse Tallinna tehnikaülikooli Kuressaare kolledži väikelaevaehituse kompetentsikeskus mudelkatsebasseini ja laborihoonega.

Vastava loa andis eile vabariigi valitsus, kui lubas koormata Kuressaares Tallinna tn 19 asuva kinnistu otsustuskorras hoonestusõigusega Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) kasuks. Kava kohaselt saab Saaremaal loodav kompetentsikeskus täies mahus valmis 2013. aastal, teatas väikelaevaehituse kompetentsikeskuse kommunikatsioonijuht Silver Saluri.

“Saame välja arendada tervikliku taristu, kus teadus- ja arendustegevus ning õppetöö teineteist vastastikku toetavad. Väikelaevaehituse kompetentsikeskus on hea näide ülikooli, avaliku sektori ja ettevõtjate vahelisest koostööst,” sõnas TTÜ Kuressaare kolledži direktor Anne Keerberg.

Katsebasseini ja laborite hoone eeldatav maksumus on 1,9 miljonit eurot. Projekti kogumaksumus on 3,2 miljonit eurot, mis hõlmab lisaks Kuressaare ametikooli juurde rajatavat tehnoloogialaborit, väikelaevaehituse sektori uuringuid ja muid sisutegevusi.

Projekti kaasrahastatakse Euroopa regionaalarengu fondi vahenditest, omafinantseeringu lisavad tehnikaülikool, Kuressaare ametikool, Kuressaare linn, Saaremaa omavalitsuste liit ja Eesti väikelaevaehituse liit.

Print Friendly, PDF & Email