Puuetega inimestel on nüüd vajalik auto (6)

Puuetega inimestel on nüüd vajalik auto

ÄÄRETULT VAJALIK ABIVAHEND: Täiesti oma auto, millele SPIK-i juhataja Veronika Allas (vasakul) ja sotsiaaltöötaja Juta Levin sponsorite logosid sobitavad, aitab mõlema kinnitusel jõuda kõigi Saare maakonna puuetega inimesteni.
Foto: Egon Ligi

Tänu projektile “Ratastel rõõm” sai Saaremaa puuetega inimeste koda viimaks ometi hädavajaliku sõiduki.

Puuetega inimeste koja juhataja Veronika Allas tõdes, et viimastel aastatel tehtud muudatuste tõttu transpordikorralduses on hätta jäänud paljud keskustest eemal elavad puudega inimesed, kellel on kadunud võimalus kodust välja saada.

“Vajasime hädasti transpordivahendit, millega oleks võimalik seda probleemi leevendada,” sõnas Allas.

Ta kinnitas, et Kuressaare puuetega inimesi teenindab endiselt ka invatakso ning uus sõiduvahend on eelkõige mõeldud nii erihoolekandel olevate kui ka rehabilitatsiooniteenustel olevate klientide jaoks.

Projekt “Ratastel rõõm” kestis läinud aasta 1. juunist kuni selle aasta maikuu lõpuni. Selle aja jooksul tehti ühtekokku 99 makset eraisikutelt ja suur-annetajalt Swedbank, kokku 4098,90 eurot.

Uue auto kogumaksumuseks kujunes tänu CityMotorsi tehtud soodustustele 6000 eurot, millest 2000 eurot on kogutud Saaremaa puuetega inimeste koja rehabilitatsioonimeeskonna aastate pikkuse töö tulemusena.

Saaremaa puuetega inimeste koda on mittetulundusühing, mis tegutseb 1994. aastast sotsiaal-, haridus- ja kultuurivaldkonnas ning ühendab vaba tahte alusel Saaremaa puuetega inimeste kohalikke organisatsioone.

2011. aasta andmete põhjal on Saare maakonnas 3800 puudega inimest ning aktiivselt tegutseb 14 puuetega inimeste ühendust.

Print Friendly, PDF & Email