Tornimäe koolis lõppes poistenädal (2)

Tornimäe koolis lõppes poistenädal

LILL SUURE PERE EMALE: Direktor Raili Nõgu annab lilleõie paljulapselise pere emale Agnes Kärnerile. Peres kasvab 10 last, kellest viis on Tornimäe kooli õpilased ja üks juba selle kooli lõpetanud. Ema ees seisab Saara Kärner, kes läheb 1. klassi tuleval õppeaastal.
Foto: Kaide Aaso

Tornimäe põhikoolil on pikaajaline traditsioon teha isadepäeva paiku üks poistenädal.

Tänavune poistenädal algas esmaspäeval, 14. novembril, kui tüdrukud püüdsid oma kooli poisse iseloomustada luuleridade kaudu, mõni luuletus tuli kohe nii tore, et kanti ette ka perepeol.

Teisipäeval oli meil külas Kaitseliidu Saaremaa ringkonna noorkotkaste noorteinstruktor Raivo Paasma, kelle valvsa pilgu all lasti täpsust langevate märklaudade pihta.
Kolmapäeva hommik algas tõsiste teemadega, nimelt korraldas preester Toivo Treima vestlusringi teemal “Mehelik mees”. Osa võtsid kõik 4.–9. kl poisid. Ühtegi naishinge ruumis ei viibinud. Päeva jooksul said tüdrukud avaldada oma arvamust kooli popima poisi osas.

Reedel toimus koolistaadionil meeleolukas jalgpallimatš. Kõik, kes osaleda soovisid, seda ka said. Väiksemad võistlesid omavahel ja suuremad omavahel. Kehalise kasvatuse õpetaja Margo Rüütel pani kokku võimetelt võrdsed võistkonnad. Noorematel lõppes mäng seisuga 2 : 1, vanematel 1 : 0.

Perepidu

Neljapäeval toimus poistenädala kõige olulisem üritus, kutsetega perepidu. Kuna isadepäev on perepüha, siis kutsume kooli alati kõik pereliikmed. Emade-isade kõrval võivad peole tulla ka õed-vennad, vanaemad-vanaisad, tädid-onud, ristiemad-ristiisad ja kõik sugulased ning tuttavad, kes lapsest hoolivad.

Peole olid kutsutud ka meie järgmise õppeaasta 1. klassi õpilased. Osavõtt oli rohkearvuline. Kui laulud lauldud, tantsud tantsitud ja luuletused ette kantud, siis kuulutati välja sellesügisesed “Jalgrattaga kooli” võistluse võitjad.

Võisteldi terve I veerand. Õpilaste arvestuses sai parima tulemuse Mikk Kärner (9. kl), kel õnnestus läbi sõita üle 400 km. Eriauhinna vääriliseks arvati Karin Rannaäär (6. kl), keda võis jalgrattaga kooli tulemas näha igal hommikul, ühtki päeva ei jäänud vahele. Õpetajate rebimise pani kinni huvijuht Kaide Aaso, kellel oli kilomeetreid alla 400.

Seejärel tehti teatavaks popima poisi valimistulemused. Välja selgitati popimad poisid vanuseastmeti. Meie kooli tüdrukute arvates väärisid tiitlit: 1.–3. kl Kristo Sikuts (1. kl); 4.–6. kl Margus Antonov ja Riho Oll (mõlemad 6. kl); 7.–9. kl Kristjan Rannaäär (7. kl).

Punane roos isale-emale

Nüüd oli järg peakülaliste käes. Direktor Raili Nõgu kutsus ette kõik peol viibinud isad ja kinkis neile kõigile kauni punase roosi. Roose jagus ka kõikidele emadele, vanavanematele ja kohalviibinud õpetajatele.
Pärast einestamist tantsisid õpilased tantsulise liikumise tunnis õpitud peotantse. Esitamisele tuli ruuturumba ja cha-cha-cha.

Veel said külalised näha 9. kl õpilase Mikk Kärneri lühifilmi “Kui ma oleksin koolikokk”. Tuttavad kujud ekraanil tõid naeratuse näole.

Pidu lõppes mängudega, eestvedajateks Anneli Leis ja 4. klassi õpilased. Kõige tillemate tarvis oli matemaatikaklass kohandatud mängutoaks, kus oli möllu arvatavasti rohkemgi.

Huvitöö uuringut läbi viies selgus, et Tornimäe õpilaste kolm lemmiküritust on õpetajatepäev, poistenädal ja tüdrukutenädal. Viimane toimub naistepäeva paiku.

Kaide Aaso
huvijuht

Print Friendly, PDF & Email