Saare Paat sai toetust, et välismaal jahte müüa

AS Saare Paat sai ettevõtluse arendamise sihtasutuselt (EAS) 71 900 eurot toetust, mis kulub ettevõtte toodangu välismaale müümisega seotud kulude katteks järgmise kahe aasta jooksul.

Saare Paadi tegevjuht Peeter Sääsk ütles, et toetust kasutatakse eelkõige jahtlaevamudelite Saare 38 ja Saare 41 Soomes, Rootsis, Saksamaal ja Suurbritannias turundamisega kaasnevate kulude katteks. Suurem osa toetusest läheb messidel osalemiseks.

Sääsk märkis, et EAS-i toetus ei tähenda, et raha laotakse sulle kulutamiseks lauale, vaid toetusest kompenseeritakse mingis mahus tagantjärele ettevõtte kulusid, mis on kaasnenud ühel või teisel messil osalemisega.

Näiteks oktoobris osales Saare Paat Saksamaal Hamburgis näitusel, kus tehtud kulutuste kohta esitab ettevõte EAS-ile aruande, mille alusel osa kuludest kompenseeritakse, selgitas Peeter Sääsk. Hamburgi näitusel osalemine oli aga vaatamata maailmamajanduse kehvale seisule väga edukas ja andis ettevõttele palju häid kontakte.

Tegevjuht Sääsk rääkis, et Saaremaa paadiehitajate enam kui kümme aastat tehtud järjepidev töö laevaehitajate koolitamise, toote kvaliteedi ja turunduse parandamise nimel on viinud selleni, et Eesti kui väikelaevaehitaja-riik ei ole Euroopas enam tundmatu.

Välismaiste konkurentidega võrreldes on siinsete paadimeistrite toodang igas mõttes kõige kõrgemal kvaliteeditasemel ja keegi ei pea häbenema, et Eestis tehtud paat oleks kuidagi viletsam. “Ma olen täiesti kindel, et igaüks, kes ostab meie jahi, võib suure uhkustundega minna ükskõik millisesse maailma sadamasse ja kõik vaatavad seda jahti kadedusega,” lausus Peeter Sääsk.

Saare Paadi tegevjuht märkis, et sel aastal välja tulnud uut jahimudelit Saare 38, mis oli esimest korda väljas veebruaris Helsingi näitusel, on praeguseks müüdud kaheksa.

Print Friendly, PDF & Email