Elektrimehed päästsid kurepesa (4)

Elektrimehed päästsid kurepesa

KÜLAVANEM ON RAHUL: Kui enamasti on kurgede ja elektriliinide omavaheline kokkusaamine pahandust tekitanud, siis Kalju külas leiti lahendus, mis mõlema osapoole jaoks soodne. Fotol viipab pesaposti poole külavanem Aili Pitk.
Foto: Egon Ligi

Valjala valla Kalju küla rahvas on tänulik elektrimeestele, kes aitasid päästa kurepesa.

Sel kevadel otsis noor kurepere endale Kalju külas pesapaika ja lõpuks väljavalitud elektriposti otsa pesa tehtigi. Pesas kasvas suve jooksul üles 3 poega, kes kõik lendamise selgeks said ja sügisel väidetavalt Egiptuse poole lendasid.

Kured on pesitsuspaiga osas alalhoidlikud ja tulevad sageli üleskasvamise kohta ka järgmistel aastatel tagasi. Aluseks valitud elektripostil hakkas aga pesa hilissügisel vajuma.

Kalju külavanem Aili Pitk võttis pesa päästmiseks ühendust Eesti Energia Jaotusvõrguga. Rein Jasmin, Jaotusvõrgu Lääne-Eesti piirkonna käidukorraldaja, pakkus välja lahenduse ja tellis Empower AS-ilt vajalikud tööd.

Empoweri töödejuhataja Ain Mägi, koos oma töömeestega mõtles välja ja tegi teoks mõlema poole jaoks mõistliku lahenduse. Elektrijuhtmed kaeti plastikuga, et pesast läbivoolavad happelised väljaheited juhtmeid rikkuma ei pääseks. Pesa allavajunud osa tõsteti õigele kõrgusele tagasi ning pesa toestati altpoolt traaversite ja kahe metallvardaga.

Nii ootab kurepesa kevadel uut kureperet. Loodetavasti tuleb pesale kas seal pesitsenud paar või mõni sel suvel seal üles kasvanud kurepoegadest oma kaasaga. Kahe aasta pärast viiakse küla elektrivarustus maakaablisse, aga kurepere jaoks jääb pesapost ka siis püsti.

Print Friendly, PDF & Email