Saarlastele sõrmuseid müünud tõmmud mehed panid ajama (4)

Saarte Häälega on ühendust võtnud kolm inimest, kellele oli neljapäeval sõrmuseid müüa üritatud. Üle kümne kõne on tehtud ka politseisse. Tänaseks on tülikad kauplejad Saare maakonnast tõenäoliselt lahkunud.

“Nad pidasid auto kinni ja ütlesid, et neil ei ole bensiini jaoks raha, kuid tahavad koju minna,” kirjeldas üks inimene Kellamäe kandis juhtunut, lisades, et tõmmu mees pakkus sularaha eest ka sõrmust. Sarnane juhtum leidis aset ka Roomassaares.

Eilne Saarte Hääl kirjutas Tallinna sõitma hakanud noormehest, kellele pakuti pitsatsõrmust müüa Valjala bussipeatuses. “Politseile tuli kümmekond kõnet,” ütles politsei pressiesindaja Hedy Tammeleht, lisades, et politsei ka kontrollis kõnealuseid isikuid. “Kõik dokumendid olid neil korras,” märkis Tammeleht, kelle sõnul lahkusid saarlastele muret teinud võõramaalased suure tõenäosusega juba neljapäeva õhtul, sest rohkem kõnesid politseisse tulnud ei ole.

Politsei tuletab inimestele meelde, et nad ei pea mitte kunagi selliseid pakkumisi vastu võtma ehk siis midagi ostma. Kui inimene siiski otsustab midagi osta ning hiljem ei ole omandatud kaubaga rahul vms, ei kuulu see tehing politsei pädevusse, kuna tegemist on n-ö tsiviilõigusliku ostu-müügitehinguga.

Print Friendly, PDF & Email