Kuressaares möllasid “marutaudis” rebased

Kuressaares möllasid “marutaudis” rebased

LÕBUSAD: Eveli Iloste, Marge Alber ja Elis Luik.
Foto: Egon Ligi

Eelmisel reedel võis Kuressaare linnas märgata kummaliselt käituvaid noori. Ühed üritasid linnaelanikele mingeid asju müüa, teised laulsid turuväravas oma hümni ja osa mängis, joogitopsid silme ees, Kuressaare gümnaasiumi terviseraja juures jalgpalli.

“Hõivatud on kõik TTÜ Kuressaare kolledži 50 rebast,” ütles üks kummalise ettevõtmise, esmakursuslastest rebaste ristimise korraldajatest, III kursuse tudeng Kady Kamar, kelle sõnul oli tänavu läbiv teema “Marutaudis rebased”.

Kahe päeva jooksul tuli noortel läbi teha mitmesuguseid lõbusaid ülesandeid. Orienteeruti linnas, otsides vastavate märgete järgi üles teatud kohti, kus seejärel tuli erinevaid ülesandeid lahendada. Kuressaare linnuse hoovis etendati näiteks rüütlivõitlust, mis tuli samas ka filmilindile jäädvustada.

KG terviseraja juures toimus jalgpallilahing, kus palli tuli taga ajada ja vastase väravasse lüüa, peas joogitopsidest prillid. Kerge see ülesanne ei olnud, sest isegi kui hoolikalt pead kallutades õnnestus palli näha, siis kaaslaste naerupursked olid nii nakkavad, et ükski palli valdaja ei suutnud vastu panna ega tõsiseks jääda.

Jalgpallile järgnes terviserajal ettevalmistatud takistusriba läbimine, millega kõik rebased suurepäraselt hakkama said. Kõik ülesanded olid väga vahvad ja lõbusad.

“Rebaste ristimine oli seotud sündmuskorralduse-nimelise õppeaine praktilise lõputööga,” ütles kogu ürituse jäädvustanud õppejõud Anneli Kikkas. Ristijad olid turismi- ja toitlustuskorralduse III kursuse üliõpilased.

Print Friendly, PDF & Email