Smidti metallifirmal Eiklas jagub tööd terves maakonnas (6)

Smidti metallifirmal Eiklas jagub tööd terves maakonnas

FIRMA LIPULAEV: Smidt Metall OÜ omanik ja tegevjuht Andres Smidt firma uusima tööpingi juhtimispuldi juures.
Foto: Aare Laine

Eikla kunagise katlamaja uksest sisenejale avaneb vaatepilt, mida võib tavapäraselt näha suurtes tehastes. Siin on reas mitu metallitöötlemispinki, mida töömehed vilunult käsitsevad kas stantsimiseks, treimiseks, freesimiseks, lihvimiseks või mõneks muuks vajalikuks operatsiooniks.

Smidt Metall OÜ omanik ja tegevjuht Andres Smidt alustas eraettevõtjana ehk teisisõnu füüsilisest isikust ettevõtjana oma kodutalus Eikla lähedal Kaubi külas 1995. aastal.

“Isaga kahe peale ostsime treipingi ja sellega hakkasime klientidele teenustöid tegema. Kuna töömaht pidevalt kasvas ja me ei tahtnud klientidele ära öelda, siis otsustasin Eiklasse üle kolida, tööpinke juurde muretseda, oskustöölisi tööle võtta, ja nii see on läinud,” kirjeldas ettevõtja firma arengulugu. OÜ Smidt Metall asutati aastal 2003.

Osaühingus töötavad kohalikud mehed, kellel on kadestamisväärsed metallitöökogemused. Hiljaaegu liitus maaülikooli lõpetanud Martti Tomson, kellele firmajuht pakkus projektijuhi kohta. Noor spetsialist tegeleb pinkide programmeerimisega, joonestamise ja muude tehniliste lahendustega.

Osaühingu tegevjuhi sõnul pole neil tööpuudust kunagi olnud. “Pigem on ikka vastupidi, ei jõua kõike ära teha, mida pakutakse,” märkis Andres Smidt.

Veel mõned aastad tagasi moodustas ettevõtte töömahust suure osa metsa- ja põllutöömasinate remont. Klientideks olid ja on praegugi suuremad põllumajandusühistud, nagu Kõljala POÜ, samuti talunikud ja metsatöötlemisfirmad.

“Väga pikka aega ja suures ulatuses oleme teinud tööd Valjala söödatehase grupile. Oleme andnud oma panuse Saaremaa seakasvatuse edendamisse. Seafarmidesse paigaldatud uutest seadmetest on 95 protsenti meie meeste tehtud,” andis firmajuht ülevaate.

Smidt Metall OÜ hingekirjas on kaheksa meest ja üks naine (raamatupidaja). “Aeg-ajalt, kui töökoormus suureneb, palkame mõne FIE juurde,” sõnas ettevõtja.

Loe edasi tänasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email