Kõne Iffile: Täna räägime “Laulupealinna” saatest ja Iffi sügisestest tegemistest (1)

Mind kutsuti “Laulupealinna” saate ekspertide žüriisse ja kui ma alguses suhtusin sellesse ettevõtmisse, et ah, mis pullitegemine ja et iga linn peab meil olema mingi pealinn, siis juba esimese korraga sain aru, et tegelikult on see ikka väga tänuväärne üritus.

Tahaksin võtta saate idee autorite ees mütsi maha, sest nii pühendunult, nagu nemad on võtnud oma ülesandeid – võin öelda, et sellist pühendumust näeb ikka väga harva. Selles mõttes oli saates kaasalöömise tunne väga hea ja saade saatelt on ta paremaks läinud.

Tuleb tunnistada, et minu suureks üllatuseks oli kõige positiivsem kõrvalt näha, kuidas meie noored lauljad ennast arendavad. Tohutult üllatav oli näha räppivat ja igasugustes muudes žanrites laulvat Koit Toomet. See töömaht, mida lauljad olid ära teinud, tundus tõesti väga suur.

Ma vaatan, et niisuguste asjade mõju võib-olla kohe ei avaldugi. Aga see on selline vaadatav ja populaarne saade, mis ehk peibutab mõnd noort laulma, paneb ta mõtlema, et laulja oleks ikka jube tore olla.

Ekspertidel on selles saates selline ülesanne, et hindeid meie seal saates ei pane ja punkte ei jaga, aga selleks, et saadet natuke elavdada, peaksime meie siis vanade tegijatena tegema selliseid väikesi märkusi ja asja natuke kommenteerima. Kui see saate formaat nii ette näeb, siis miks mitte.

Iseenesest on see sügis olnud minu jaoks haruldaselt töine. Mul oli kaks tuuri – üks Valkoneni tuur ja teine isadepäeva oma koos Kõrvitsatega – ja muid tantsupidusid on ikka ka olnud, nii et minu sellesügisene graafik on üllatavalt tihe olnud.

Vahepeal oli ju ka Rock Hoteli 33. sünnipäev, mis seetõttu, et selline naljakas number ette lõi, sai ka väikese tähelepanuga peetud. No ikka juudijuubel ju. Kahjuks ei ole seetõttu saanud isegi maal olla.

Väga tore on see, et homme hommikul stardime saarlastega Soome Helsingisse mardilaadale. Mina laulan seal siis küll Mihkel Mereääre saatel, küll ansambel Heliosega.

See on Soomes väga populaarne üritus, sest nii mõnedki minu tuttavad soomlased on mult küsinud, et kas me ikka lähme. Ju see reklaam seal on ikka mõjunud ka natuke. Ma usun, et järgmine kord, kui lehes kohtume, saame rääkida juba Helsingi mardilaada muljetest.

Print Friendly, PDF & Email