Hääletaja üritas kalleid sõrmuseid müüa (6)

Eile hommikul Kuressaarest Tallinna sõitma hakanud noormees sai Valjala bussipeatuses ebameeldiva üllatuse osaliseks, sest ohutuledega auto kõrval hääletanud mees üritas autojuhtidele väidetavalt kullast klotsereid maha parseldada.

“Kartsin, et midagi on juhtunud, ja jäin autoga seisma,” ütles noormees, kes märkas Valjala bussipeatuse juures ohutuledega ja LT numbrimärgiga Volkswagen Passatit ja selle juures üht meest hääletamas.

“End jugoslaavlaseks nimetanud mees pakkus mulle hoopis 200 euro eest kullast klotserit müüa,” rääkis noormees (nimi toimetusele teada). Ta lisas, et 40–50-aastane tõmmu mees üritas vene keeli selgeks teha, et tal ei ole raha bensiini ostmiseks ning keegi ta sugulastest olevat ka haige.

Noormehele tundus hääletaja jutt kahtlane, ta pani autole hääled sisse ja sõitis edasi. Politsei tuletab inimestele meelde, et nad ei pea mitte kunagi selliseid pakkumisi vastu võtma ehk siis ostma.

“Kui kodanik otsustab midagi ikkagi osta, kuid hiljem ei ole kaubaga rahul vms, on tegemist n-ö ostu-müügitehinguga, mis on tsiviilõiguslik ega kuulu politsei pädevusse,” selgitas politsei pressiesindaja Kristi Kais. Ta lisas, et politsei palub ka kõigist kahtlastest inimestest või nende liikumistest neile teada anda.

Print Friendly, PDF & Email