Kuhu minna

Neljapäev, 17. november

KINO
Divas kl 18.30 “Haiglaselt õnnelik”. Viimane seanss. Pilet 4 €.

NÄITUS
Saaremaa kunstistuudio galeriis uus näitus “Kogu” – Hanna Lepparu akrüülmaalid. Kuna galeriis on 20. novembrini üleval ka Hanna ema Silvi
Lepparu näitus, siis on sellel nädalal põnev võimalus vaadata koos nii ema kui ka tütre näitust, mis teineteist kenasti täiendavad. Hanna Lepparu näitus jääb galeriisse 10. detsembrini. Rohkem infot näituse kohta leiate: www.kunstistuudio.ee/galerii.

ÜRITUS
Saare maakonna keskraamatukogu lugemissaalis II korrusel kl 11–13 ootavad Saare maakonna keskraamatukogu ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis kõiki huvilisi lühiseminarile ja näituste avamisele. Kl 11 avamine, Anu Vahter (Saare maakonna keskraamatukogu) räägib tuleviku raamatukogust, kl 11.20 kõneleb Eha Vain (Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esindus) Põhjamaade raamatukogunädalast, kl 11.30 Jan Kausi ettekanne “Huumor Jari Tervo näitel”, kl 12.30 avab Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse direktor Berth Sund-ström näitused “Muinasjutuline Island” (islandi nüüdiskirjanduse autorite portreesid) ja “Gotlandi kiviaiad” (Göte Aski fotonäitus).
Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis tähistab sellel aastal 20. tegevusaastat. Tänavune, 15. korda toimuv Põhjamaade raamatukogunädal on osa juubeliüritustest.

TANTS
Kodulinna lokaalis disko. DJ Sander Loel. Sissepääs tasuta.
Club Privilege’is Student Special Party – FC Kuressaare eri. Sissepääs tasuta.

SPORT
Marientali 27A kl 17.30 kabe kiirturniiride seeriavõistluse III turniir. Korraldab Saaremaa kabeklubi.

Reede, 18. november

ÜRITUS
Mustjala rahvamajas kl 19 kodukultuuri seltsi Koit 15. sünnipäev.
Salme kultuurimajas kl 19 Salme noortebändi Extra Energy kontsert, kl 20.30 jätkab DJ Danny. Pääsmed 1 + 1 €.
Saare maakonna keskraamatukogu laste lugemissaalis II korrusel kl 12 lasteüritus “Põhjamaade kirjandus”, kus tutvustatakse põhjala autorite raamatuid, loetakse ette Per Olaf Enqvisti raamatust “Kolme koopa mägi”. Laste lugemissaalis on üleval Katrin Erlichi lasteraamatuillustratsioonide näitus.

TANTS
Divas Tanel Padar ja The Sun live@Diva. DJ Kallaste ja DJ Lillimägi. Pilet kl 23-st 8 €, VIP-ile pilet kogu öö 3 €.
Kodulinna lokaalis DJ Alver Raaper. Südaööni sissepääs tasuta, kl 24-st pilet 2 €.
Luciferis Saarepiiga 2011 Luciferi lemmik. DJ Mikk Saarela. Pääse 4 €.
Club Privilege’is Viva Latvia! Head läti estraadi mängib DJ Naadels. Enne südaööd sissepääs tasuta.

SPORT
Kuressaare spordikeskuses kl 11 Eesti U-20 poeglaste võrkpallikarikavõistluste I finaalturniir.
Kuressaare spordikeskuses kl 17.30 Eesti-Läti maavõistlus võrkpallis.
Muhu Koguva Vanatoa turismitalus kl 19 Sasku 2011. Korraldab SK Saare Mäng.

Hea teada
Kaitseliidu malev tänab aastapäeval oma taasloojaid
Reedel, 18. novembril korraldab Kaitseliidu Saaremaa malev piduliku vastuvõtu, kus tänatakse  maleva taasasutajaid ja algaastate aktiviste.
“Tahame maleva 93. aastapäeval tunnustada neid, kes keerulistel ja rasketel aegadel Saaremaa maleva taastasid, algaastatel oma panuse andsid ning ka neid, kes hoidsid iseseisvuse aateid okupatsiooniajal,” ütles maleva pealik kolonelleitnant Kristjan Moora.

Vastuvõtt algab kl 15 Kuressaare linnuses. Vastuvõtule eelneb kl 13 algav oikumeeniline tänujumalateenistus Kaarma kirikus, kus teenivad oktoobris maleva kaplani kohustustesse asunud Kuressaare Püha Nikolai koguduse preester isa Andreas ja Kaarma kiriku õpetaja Hannes Nelis. “Nii tänujumalateenistus kui ka pidulik vastuvõtt on avatud kõigile,” ütles kolonelleitnant Moora. “Ootame nii maleva liikmeid kui ka kõiki teisi, kellele on oluline kõigi kaitseliitlaste ja rahvuskaaslaste lähiminevikus Eestile antud panus.” Kaitseliidu ülesanne on vabale tahtele ja omaalgatusele toetudes suurendada rahva valmisolekut kaitsta Eesti iseseisvust ja põhiseaduslikku korda.
Taavi Tuisk

Print Friendly, PDF & Email