Reformierakond loodab silla ehitada euroraha abil (9)

“Peame pingutama selle nimel, et saaksime kasutada järgmisi Euroopa Liidu vahendeid kõige tähtsama transporditaristu rajamiseks.”

Nii ütles eile riigikogus Reformierakonna fraktsiooni liige Kalle Palling, võttes sõna pärast peaminister Andrus Ansipi esitatud Euroopa Liidu poliitika ülevaadet.

Palling tõi välja Tallinna–Tartu maantee neljarealiseks ehitamise Mäoni, Via Baltica, Tallinna ja Tartu ringtee ning suuremad ristmikud, Saaremaa püsiühenduse rajamise, Rail Balticu raudteeühenduse ja Tallinna lennujaama laiendamise.

Palling jätkas, et just need on olulisemad suurobjektid, mille valmis ehitamine tõstaks oluliselt Eesti transpordivõrgu kvaliteeti, looks tingimused ettevõtluseks ja töökohtade tekkeks.

Kalle Pallingu sõnul peaks Eesti uuel finantsperioodil (2014–2020) saama kasutada vahendeid käesoleva finantsperioodiga samas suurusjärgus ja iga eurot tuleb kasutada üleriigilistest eesmärkidest lähtuvalt.

“Saaremaa silla” rajamise on Reformierakond oma kõikide valimiskampaaniate vankri ette rakendanud. Lubadus sild valmis ehitada on ka praeguses koalitsioonilepingus. Siiani pole aga ükski erakonna juhtpoliitik veel öelnud, kust plaanitakse võtta selleks vajaminev raha, mida on erinevatel hinnangutel tarvis kuni 300 miljonit eurot.

Saarte Hääl küsis reedel reformierakondlasest rahandusministrilt Jürgen Ligilt, milline on tema seisukoht nn Saaremaa silla ehituse rahastamise küsimuses. “Paraku pole ministril hetkel sel teemal midagi uut öelda,” teatas vastuseks Sigrid Laev rahandusministeeriumi avalike suhete osakonnast.

Print Friendly, PDF & Email